Velká sýrová nakládačka

Příjemně letní, téměř rodinná událost se uskutečnila v Komunitním centru Kampa 7. června 2011. Sešli se tu všichni milovníci nakládaného hermelínu již na 5. ročníku Velké sýrové nakládačky.

details“ target=“_blank“>zde.

K ochutnání byli i vítězové minulých ročníků José v lázních a HerrMetalín a dále grilovaný hermelín s brusinkovou omáčkou a opékané Říčanské klobásky. Kdo měl žízeň, mohl se osvěžit pivem, vínem, ciderem, limonádou. Domů jste si mohli odnést i nakládané sýry z organizace Portus – Dobroty s příběhem nebo vína od pana Koníčka. Pro děti byl připraven skákací hrad, malování na tělo a spousta dalších aktivit, čehož hojně využívali rodiče, neboť dítka byla tím pádem na několik hodin zabavena.

 

I letos se pořádala soutěž o nejlahodnější a nejvzhlednější nakládaný hermelín, jejich chutnost a vzhled posuzovala nejdříve odborná, a potom i laická porota.U té letos vyhrál „Kapr na kmíně“. To u odborné poroty cenu za vzhled získal Next level a jako nejlahodnější byl vybrán hermelín s poetickým názvem Jemná východní inspirace. Jak se jeho autor Šimon Pánek přiznal, byl utvořen z toho, co našel v ledničce a jejím blízkém okolí.

 

Letošní ročník je u konce, ať žije 6. ročník Velké sýrové nakládačky 2012!

 

Info o akci najdete