Letní borůvkové mámení

Těšíte se na čerstvé borůvky vonící lesem? Tak už nemusíte, čas borůvek je tu!

x=16.065704&y=49.840197&z=15&d=base_1715081_0_1&t=s&q=rozhledna%20Bor%C5%AFvka&qp=11.028390_48.220015_19.870998_51.245019_6″ target=“_blank“> Borůvka, která se nachází u obce Hluboká, vysoká je 18,5 metru a její vyhlídková plošina se nachází ve výšce 15 metrů.

 

Rychle do lesa na borůvky, ať můžete vyzkoušet náš Borůvkový cheesecake s bílou čokoládou!

Borůvky se sbírají zpravidla v první polovině července, v suchých a teplých letech i koncem června. Celá sklizeň trvá asi šest týdnů. Sběr lesních borůvek je kromě houbaření jednou z mála příležitostí, jak spojit příjemnou rodinnou vycházku do přírody se sběrem lesních plodů.

 

Tmavě modré plody brusnice borůvky mají několikero léčivých účinků: podporují odolnost cév a zmenšují jejich propustnost. Brání shlukování krevních destiček a regenerují červené barvivo a zlepšují kvalitu vidění při tlumeném světle. Chrání i sliznici trávicího ústrojí. Listy velice účinně snižují hladinu cukrů v krvi.

 

Borůvky patří k surovinám, které se rychle kazí, proto musíme klást důraz na správnou přepravu a skladovaní. Pří přepravě borůvek je jedna z nejdůležitějších věcí přepravní nádoba. Přepravní nádoba by měla být otevřená, vzdušná a dále by neměla být příliš vysoká (lepší je spíše nízká a široká nádoba). Naprosto nevhodné jsou uzavřené igelitové tašky a mikrotenové sáčky, v kterých dochází k zapaření a následnému nepříjemnému až odpornému zhořknutí. Dále nedoporučujeme kbelíky a jiné hluboké nádoby, kde na dně dochází k rozmačkání borůvek, vylití šťávy a následnému kvašení. Dalším neméně důležitým faktorem při přepravě je teplota. Nejvíce se osvědčila teplota mezi 13 – 15 stupni. Přeprava by měla být vždy co nekratší. Skladování borůvek při chladničkových teplotách by mělo být max. 2 – 3 dny. Borůvky omýváme až těsně před použitím, abychom je zbytečně nezanášeli vodou, a tím opět umožňovali nežádoucí kvašení. Nejbezpečnější způsob skladování je mražení borůvek. Pokud borůvky před mražením omýváme, necháme je řádně okapat. Zabráníme tím přimrzání jednotlivých borůvek. Stejně jako při skladování v ledničce zamrazujeme borůvky v nízké vrstvě, aby došlo k co nejrychlejšímu promrazení všech kuliček a až poté sypeme do nádoby, ve které budou borůvky trvale uloženy.

 

Borůvkový a řemeslný jarmark, rady pro pěstitele kanadských borůvek, léčivé a magické účinky borůvek, borůvková kuchařka, borůvkové menu v místních restauracích, prodej borůvkových dobrot – koláčů, lívanců, šťáv, likéru, piva, džemů, soutěž jedlíků v pojídání borůvkových knedlíků a koláčů to vše najdete od 9. – do 10. července 2011 při tradičních slavnostech s názvem Borovanské borůvkobraní 2011.

 

Turistům nabízíme tip na rozhlednu