Roman Paulus hledá nejlepšího amatérského kuchaře

 

Šéfkuchař restaurací hotelu Radisson SAS Alcron dal amatérským kuchařům šanci ukázat, že i jejich recepty mohou uspět v profesionální kuchyni vyhlášené hotelové restaurace.

details“ target=“_blank“> Alcron kuchař roku 2011 se přihlásila více než padesátka zájemců, z nich bylo vybráno 16 semifinalistů, kteří se postupně utkají ve čtyřech kolech – vítězové z každé čtveřice se nakonec utkají ve finále nejen o pobyt v některém z hotelů řetězce, ale hlavně o zařazení svého receptu na jídelní lístek restaurace Alcron.

 

Na soutěži je nejzajímavější to, že o vítězi může rozhodnout každý – stačí přijít na degustační večeři, která je se soutěží spojená. My jsme byli u 2. kvalifikačního kola, které se konalo ve čtvrtek 16. června. Dana Pelikánová připravila jarní salát ze špenátových listů, kunratických jahod a restovaných mandlí s vlašskými ořechy a lahodnou zálivkou z mascarpone, Martin Svoboda tomatové rizoto s pečenými krevetami a kořenovou zeleninou, Ivan Kolář dušené telecí líčko na červeném víně s bramborovo-celerovým pyré a jarní zeleninou, menu zakončila Monika Smítalová čokoládovým fondánem s višněmi a domácí vanilkovou zmrzlinou.

 

Každý ze soutěžících musel svůj recept krátce představit a ukázat jeho přípravu při cooking-show, jejich pokrm byl hned poté naservírován účastníkům večeře k posouzení. Každý chod navíc doprovázelo speciálně k němu vybrané víno.

 

Vítězem druhého kola se stal Ivan Kolář, který okouzlil svými perfektně připravenými telecími líčky. Uznání si ale zasloužili všichni soutěžící, kteří dokázali nejen připravit velmi zajímavá jídla, ale i uspět po celý den v běžném provozu profesionální kuchyně.

 

 

 

Do soutěže