Teplý salát ze zelených fazolek

Neváhejte a vychutnejte si netradiční sezónní recept ze zelených fazolek!

  • Přiveďte k varu 2 l vody. Osolte ji a přidejte čerstvé fazolové lusky. Jakmile voda začne znovu vřít, vařte ještě čtyři minuty, pak fazolky hned slijte a bleskově propláchněte pod tekoucí studenou vodou. Přerušíte tím var a zabráníte nehezkému zešednutí. Nechte vychladnout. Pokud máte pocit, že budete hrát o čas, můžete fazolky uvařit den předem a nechat je v lednici.

 

  • Slaninu nakrájejte na malé špalíčky. Vhoďte je do pánve a začněte zprudka ohřívat. Jakmile začne slanina pouštět tuk, zmírněte teplotu na středně silnou a s občasným dohledem a promícháním smažte 6–8 minut, než slanina na povrchu zezlátne. Přendejte ji na papírovou utěrku k vychladnutí, tuk z pánve až na 1 lžičku odstraňte.

 

  • Cibuli oloupejte, nakrájejte nadrobno. Z rozmarýnu stáhněte lístky a posekejte je najemno. Cibuli i rozmarýn přidejte do pánve a na zbývajícím tuku 2 minuty poduste, nezapomeňte příležitostně zamíchat.

 

  • Do pánve k cibuli přisypte vařené fazolky a vše promíchejte, aby se obalily směsí cibule a tuku. Dochuťte olivovým olejem, citronovou šťávou a špetkou soli, a nechte při mírné teplotě asi 3 minuty prohřívat. Rozdělte na talíře a posypte opečenou slaninou.

 

 

Tip: Fazolky se musí nechat důkladně přejít varem, protože jinak zůstanou toxické. V syrovém stavu se tedy rozhodně nejí.

 
 

Recept a fotka z knihy Kuchařka pro dceru

Foto Marek Kučera

Vydalo nakladatelství Smart Press