Borůvkový cheesecake s bílou čokoládou

Receptů na cheesecake je nepřeberné množství, liší se použitými surovinami, potřebným kuchyňským vybavením či pracností přípravy. Ten, který jsme pro vás vybrali, je jeden z nejjednodušších. Vychází z receptu Hanky Michopulu z Kuchařky Zpátky domů, která ho připravuje s jahodami. My ho vyzkoušeli s borůvkami a byl parádní – nejspíš mu bude svědčit jakékoli letní ovoce.

 

Hanka mu říká „cestovní“. Udělat ho můžete totiž klidně i na chatě nebo na dovolené, nepotřebujete ani mixér a troubu, navíc se do něj ani nepřidávají vejce.

 

Zkuste ho, ale pozor – kombinace tvarohového krému s bílou čokoládou způsobuje, že jeden kousek nikdy nestačí… 

1. Borůvky očistěte a zbavte stopeček či lístků. Většinou není potřeba je mýt, ale pokud ano, pak je opatrně osušte. Odeberte část na ozdobení a zbytek nahrubo rozmačkejte a s trochou cukru malou chvilku povařte – jen aby borůvky změkly a pustily šťávu.

2. Sušenky dejte do plastikového sáčku a válečkem nebo třeba lahví od vína rozmačkejte na hrubou drť. Smíchejte se změklým máslem a vyložte touto směsí dno dortové formy s volným dnem o průměru 20 cm. Uložte do lednice.

3. Bílou čokoládu rozpusťte v misce, položené na hrnec s vroucí vodou (anebo v mikrovlnce na nejnižší výkon, pokud je někde na dosah). V jiné misce utřete do hladka tvarohový sýr. Přidejte rozpuštěnou čokoládu a promíchejte. Naklaďte směs na vychlazené sušenkové dno, uhlaďte povrch a nechte chladit ještě alespoň 4 hodiny.

4. Povrch ozdobte borůvkovou omáčkou a čerstvými borůvkami.

 

TIP: Borůvková omáčka se lahodně vsákne do tvarohového krému, ale pokud si chcete práci usnadnit co nejvíc, stačí fázi vaření vypustit a borůvky jen poctivě rozmačkat. Anebo je rovnou vmíchejte i do tvarohové směsi, než ji nalijete na sušenkový základ. Ostatně, přesně tak to s jahodami dělá Hanka v tom originálním receptu…

 

Recept na jahodový cheesecake naleznete v Kuchařce Zpátky domů, 2. vydání, Hanky Michopulu, nakladatelství Smart Press.