Francouzský trh na Kampě

Ve čtvrtek 14. července v 10 hodin zahájil francouzský velvyslanec Pierre Lévy trh na Kampě, která se tak až do neděle 17. července zahalila do barev francouzské trikolory. Trh byl také příležitostí pro oslavu uvedení francouzské gastronomie do světového kulturního dědictví UNESCO. Mohli jste zde ochutnat víno, sýry, uzeniny, palačinky a další francouzské speciality od drobných dodavatelů.

 

My jsme se na Francouzský trh vypravili v sobotu odpoledne. Uvítala nás vůně sýrů, vína, palačinek i levandule, to vše podkreslené živou hudbou francouzské kapely. Lidé si užívali slunné odpoledne konzumací pochutin přímo u stolků pod slunečníky nebo na malém prostranství před pódiem. Nutno podotknout, že trhem zněly především jiné jazyky než čeština a malý prostor mezi jednotlivými stánky byl plný nakupujících.

Sobotní trh nabídl vedle sýrů či vína také paštiky, plněné olivy, meruňky, artyčoky a zeleninu, uzeniny, klobásy, zmrzlinu a další speciality. Nechyběly ani různé bylinky (včetně zmiňované levandule). Ochutnali jsme sýrový talíř z Lahůdkářství Jan Paukert (100 Kč za čtyři druhy sýrů– vždy dva kousky od každého– a dva kousky čerstvé bagety) a cider Cidre Val de Rance Brut i Doux (0,25 l za 40 Kč), který je sice výborný, ale bohužel byl poměrně málo vychlazený (přestože ho prodávající měli v lednici), což zážitek poněkud zhoršilo, především v případě varianty Brut.

Lahůdkářství Jan Paukert dále nabízelo Koláč s kozím sýrem (50 Kč) a přímo na místě připravovalo palačinky (palačinka s broskvemi za 55 Kč). Jiné stánky lákaly na degustace vína (ochutnávky většinou zdarma, sklenka 2dl od 40Kč) nebo na množstevní slevy při nákupu většího množství výrobků. Na trhu byly zastoupeny i vinařské oblasti, například Champagne (bar velkoobchodu Dom Collin nabízel šampaňské od 90 Kč za 8 cl a láhev od 590 Kč), Reims či Chablis, ze sýrů se nabízel i nepasterovaný „au lait cru“ či horský Tomme de Savoie. Tradiční francouzskou klobásku jste mohli pořídit za stovku. Za příjemnější cenu bylo možné zakoupit i kachní a husí játra.

Jediné, co nás na této velmi příjemné akci lehce zaskočilo, bylo zastoupení firmy Bonduelle, které na trhu prodávalo svoji konzervovanou zeleninu. 

 

 

Bližší informace o trhu můžete nalézt zde.

 

 

Foto: Jan Rábik a Ludmila Růžičková