Povedený festival minipivovarů v Praze

V sobotu 23. července 2011 se na pražské Markétě konal první festival pivních speciálů. Ten, kdo čekal klasický „fesťák“ s duněním hudby a s frontami na pivo i jídlo, musel být asi trochu zklamán. My jsme byli naopak rádi, že se u stolu slyšíme a reprodukovaná hudba nás ani trochu nerušila, takže jsme se mohli plně soustředit na to, kvůli čemu jsme v sobotu na Beerketu dorazili – tedy na piva. A ta nebyla jen tak ledajaká.

 

Nabídka byla lákavá

Cílem organizátorů bylo nabídnout návštěvníkům kvalitní piva pocházející z minipivovarů, jejichž produkce se v Čechách začíná poslední dobou velmi zajímavě rozrůstat i o jiné druhy, než na které je průměrný český konzument piva zvyklý. Výběr pivovarů byl opravdu lákavý, svá piva nabízel například Pivovar Kocour, Matuška, Klášterní pivovar Strahov, Únětický nebo Šumavský pivovar, tedy producenti, o jejichž pivech poslední dobou stále více slýcháme nebo čteme. Ze zahraničních pivovarů byl zastoupen například belgický Kaastel Rouge, Brew Dog ze Skotska nebo německý Weihenstephan, který je nejstarším pivovarem na světě.

 

Pořadatelé měli pro prvních 1 500 návštěvníků přichystány originální sklenice zdarma, takže už od začátku festivalu se pomalu a jistě plnily stoly a vesele se ochutnávalo. Jedno české pivo vyšlo na 40 Kč a zahraniční na 80 Kč, nákup probíhal pomocí kupónků, které se prodávaly u sympatických slečen v Pivní bance. Někdo možná žehral na vyšší cenu piv, ale výroba nabízených druhů bývá v minipivovarech dražší, takže v tomto případě opravdu nešlo o snahu organizátorů na akci vydělat.

 

 

Ochutnali jsme:

Pšeničné (13°) z pivovaru Matuška Broumy, obsah alkoholu 5,1% obj. Toto světlé pivo s kvasnicovým zákalem je ideální pro letní počasí, skvěle osvěžuje a díky nižší hořkosti a lehké ovocné příchuti (v tomto případě po banánu a vanilce) bývá oblíbeným nápojem pro ženy. Na Beerketě však byli převážně muži a i přesto šla pšeničná piva na odbyt, takže ledy se lámou a předsudky mizí – to je určitě dobře.

 

Sv. Norbert pšeničný (13°) z Klášterního pivovaru Strahov, obsah alkoholu 5,3%. I toto pivo patří k těm, které lze jednoznačně doporučit k ochutnání. Stejně jako u výše popsaného piva od Matušky v něm najdeme mnoho aromatických vůní a chutí (např. vanilka, banán, citrusy hřebíček nebo muškátový oříšek) a nechyběl ani ten správný říz.

 

A na závěr jsme okusili desítku z Únětického pivovaru, která je v hořkosti protikladem k pšeničným pivům. Tato desítka navazuje na tradici klasicky vyráběného českého piva a pivovar si při její výrobě zakládá na tzv. „čistotě piva“, tedy vaření bez použití přídavků a nahrážek nebo konzervačních a stabilizačních prostředků. Bylo výborné.  

 

V nabídce bylo připraveno ještě mnoho dalších druhů piva, avšak není v silách jednotlivce okusit vše. Od 14.00 pak čekal návštěvníky bohatý program – přednášky a besedy se sládky a také pivní soutěže, my jsme však už museli Beerketu k naší velké lítosti opustit, takže jsme o tuto zajímavou část dne přišli. V době našeho odchodu byly všechny stoly plné a lidé si začali rozkládat stanoviště na zemi, možná tedy nakonec došlo i na deky, které pořadatelé nabízeli k prodeji za 20 Kč.

 

 

Akce se nám líbila, nedostatků bylo jen poskrovnu

I když je celkový dojem z festivalu více než pozitivní, nějaké připomínky k organizaci přece jen máme. Do dalšího ročníku bychom určitě doporučovali doladit nabídku jídla, myslíme, že hamburger a klobása se musela hostům odpoledne již zajídat, ale nic jiného na výběr nebylo. Také nám scházel trochu lepší popis nabídky piv, ideální by bylo umístit cedulky přímo na pípy jednotlivých pivovarů, zamezilo by se tak občasnému zmatení hostů, kteří si seznam piv museli předem nastudovat na ceduli, kterou organizátoři na místě operativně vyrobili.

 

Tím však naše kritika končí a naopak musíme zdůraznit, jak si ceníme toho, že se podobná osvětová akce uspořádala. Organizátoři byli spokojení, takže doufáme, že se Beerketa uskuteční i v příštím roce. Podle zájmu návštěvníků lze navíc usuzovat, že i konzervativní Češi začínají přicházet na chuť jiným druhům piva, než jaká jsou běžně v nabídce. A pivovary na tuto poptávku naštěstí reagují tím jediným správným způsobem, tedy snahou o vaření zajímavých piv, která určitě stojí za to ochutnat.

 

Další informace o proběhlé události najdete zde.