Česká republika má dva hvězdné šéfkuchaře

Každý rok šéfkuchaři těch nejlepších kuchyní a majitelé prestižních restaurací po celém světě netrpělivě očekávají vydání michelinského průvodce. I to letošní přineslo spokojenost a úsměv na tváře nedočkavých. V Praze se z nově nabitých Michelinských hvězd těšili hned dva čeští šéfkuchaři v restauracích Alcron a La Degustation Bohême Bourgeosie.

Úspěch českých restaurací

Čtrnáctý březen, den, který se zapíše do historie české gastronomie. Vůbec poprvé se v michelinském průvodci po hlavních evropských městech objevily hned dvě české restaurace, jimž navíc vévodí čeští šéfkuchaři. První z nich je pražská restaurace Alcron, jejíž kuchyni vede šéfkuchař Roman Paulus. Prim jídelního lístku v této restauraci hrají především pokrmy připravené z mořských plodů a ryb a nabízejí několik druhů menu od tříchodových až po sedmichodové.

 

A druhou je La Degustation Bohême Bourgeosie, taktéž restaurace s pražskou adresou. Jejím šéfkuchařem je Oldřich Sahajdák. V kuchyni zde sázejí především na menu složená z českých jídel z konce 19. století, v jejich nabídce však najdeme i mezinárodní menu a nedílnou součástí je kvalitní sommeliérská nabídka.

 

Tyto restaurace nejsou prvními místy v Praze, která získala prestižní michelinské ocenění. Již v minulosti byla do michelinského průvodce zařazena restaurace Allegro hotelu Four Seasons. Avšak v době, kdy bylo zařízení oceněno, její kuchyni vedl italský šéfkuchař Andrea Accordi, který odešel pracovat do Petrohradu. Kdyby letos žádná z českých restaurací hvězdičku nezískala, Česká republika by neměla v michelinském bedekru zástupce.

 

Máme hvězdičky. A co dál?

Michelinské hvězdy nemusí nutně znamenat pozitivní zprávy, protože na takto oceněné restaurace jsou kladeny mnohem větší nároky. A to nejen na kvalitu potravin a následně připravovaných pokrmů, ale také na obsluhu a vybavení restaurace. České podniky, vyjma již zmiňovaného Allegra, nemají zkušenosti s tímto druhem ocenění a tak vyvstává otázka, zda získané hvězdičky ustojí a udrží si prestiž i v příštích letech. Pomoci by jim v tom měl ekonomický zisk, který získání hvězdičky ve většině případů přináší.

 

Bib Gourmand je taky fajn

V průvodci však nenajdeme pouze ony vysněné hvězdičky, ale také ocenění jménem Bib Gourmand. Zatímco michelinské hvězdičky zaručují kvalitu a i jistý luxus, ocenění Bib Gourmand zaručuje kvalitní jídlo za přijatelné ceny. Toto ocenění nově získaly restaurace Sansho a Monastery a z loňského roku jej obhájily restaurace SaSaZu, Aromi, Divinis a Le Terroir.  

 

Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2012 zahrnuje celkem 3600 zařízení, z nichž je 1500 hotelů a 2100 restaurací ve 44 městech dvaceti evropských zemí. V průvodci se tento rok objevilo 44 nových restaurací, které získaly po jedné hvězdičce, dvěma hvězdičkami bylo oceněno 18 nových restaurací a mezi nejlépe ceněnými, se třemi hvězdami, nepřibyl nováček žádný.

 

Restaurace na Gastronaut.cz:

Restaurace Alcron

Restaurace La Degustation Bohême Bourgeosie