Škoda nevařit

Martin Škoda je 17letý kluk, který miluje dobré jídlo, hudbu a cestovaní, a proto se rozhodl všechny tyto složky spojit v jedno a napsal kuchařku pro mladé, která je plná receptů, krásných fotek, tipů, cest za gastronomií a hlavně songů, které dolaďují atmosféru při i po vaření. Kniha Škoda nevařit Kuchařka plná hudby je něco, co tu ještě nebylo. V knihkupectvích (na pultech bude k mání už 16. dubna) vás do očí přímo udeří, a to již na první pohled. Škoda nevařit má naprosto ojedinělý design, kterým se nepyšní žádná jiná kuchařka v Čechách. Tato knížka nakladatelství Smart Press je prostě extra třída!

Martin se poprvé chopil vařečky ve svých devíti letech, když v televizi zhlédl pořad Jamieho Olivera, a ten se rázem stal jeho múzou. Po pár letech vaření pro radost, kdy se účastnil nejrůznějších kurzů, aby mohl připravovat pokrmy nejen pro sebe, ale i pro své přátelé, po dobrodružných cestách za jídlem i mnoha peripetiích s českou gastronomií, se rozhodl napsat kuchařku pro mladé s ohledem na jejich potřeby, možnosti i přání. Ale vlastně nejen pro ně! Kniha jistě zaujme všechny milovníky kvalitního a nápaditého jídla. Martin není vyučený kuchař a ani žádný profík, prostě jen preferuje názor – je škoda nevařit, když stejně musíme jíst a navíc když naše strava může být tak pestrá a vynikající!

 

Kniha Škoda nevařit je plná skvělých receptů, fotografií, rad a tipů, k nimž se Martin postupem času vlastními zkušenostmi dopracoval, a také hudby. Kuchařka je rozdělena na kapitoly, při kterých mladí chtějí nebo potřebují vařit (například když chtějí okouzlit toho druhého, připravují si jídlo na cestu, nemají zrovna po ruce tunu ingrediencí, na stres či kocovinu nebo pokud chtějí vylepšit zaběhlou českou klasiku). Každý recept je navíc doplněn písní, a že má Martin dobrý vkus! Žádné romantické cajdáky ale nečekejte:-)

 

A když už jsme u toho, že by byla škoda nevařit, tak by jistě byla škoda zůstat jen v kuchyni a nikam se nepodívat – s Martinem máte možnost vycestovat do světa, kam se vydal nejen za zábavou, ale také za tamní gastronomií. Kuchařka Martina Škody (alias českého Jamieho Olivera) je jedinečná nejen svým obsahem, ale také designem – o originální layout a vazbu, kterou se nepyšní žádná jiná česká kuchařka, se zasloužili mladí umělci, kteří na svém kontě již mají ocenění za „nejkrásnější“ knihu roku 2010.

 

Pokud se o Martinovi a jeho jídle chcete dozvědět víc, podívejte se na www.martinskoda.com.