Roman Dolejš – kuchař plný překvapení!

Roman Dolejš je tak trochu zjevení v kuchařské čepici. Tento mladý a charismatický muž vyzařuje záviděníhodnou sebejistotu, která je však výsledkem tvrdé práce, odvahy, víry ve vlastní schopnosti i cenných zkušeností, které za svůj dosavadní život nasbíral. Jakmile zjistíte, kde všude byl a co všude vařil, tak se nestačíte divit – opravdu se tohle všechno dá stihnout za tak krátký život? A věřte nám, dá. Přečtěte si jeho neuvěřitelný příběh, na jehož konci dostanete chuť vyzkoušet některý z jeho pokrmů, ať už rakouský, švýcarský nebo karibský nebo … český!

Vyučím se kuchařem, ne závozníkem

Kdy to všechno začalo? Už zamlada, řeklo by se. Romanovi se podařilo dostat na učební obor kuchař na SOU Ondříčkova, což byl v porevoluční době malý zázrak. Po negativní zkušenosti, kdy se jeho praxe smrskla na pouhý rozvoz knedlíků po Praze, se rozhodl vyzkoušet konkurz na studium v Rakousku, ve kterém nakonec uspěl. A tak byl ve velmi mladém věku vržen nejen do jiné země s jinou řečí, ale i do prostředí naprosto jiné gastronomie než té české, postkomunistické. Ještě si jí určitě někteří z vás pamatují.

Rakouský odrazový můstek

Vydržel a neutekl jako mnozí z jeho spolužáků. Odměnou za to byl rakouský výuční list, který mu otevřel dveře do světa, a Roman rozhodně neváhal do těchto dveří vstoupit. Nejprve zakotvil ve vyhlášeném rakouském lyžařském středisku v Saalbachu, kde se v hotelu zapracoval a získal do budoucna potřebné zkušenosti z profesionálního provozu. Další pracovní místo bylo již odvážnější a vzdálenější – podepsal smlouvu se Celebrity Cruises a v Americe se nalodil na zaoceánskou loď s kapacitou dvou a půl tisíc lidí včetně posádky. Nechal se přidělit do cukrářské výroby, kde měl na starosti výrobu v průměru 20 druhů dezertů na každý večer pro asi 1300 hostů. To už byla slušná každodenní výzva! Na zaoceánských lodích se provozuje vysoká gastronomie a sám Roman doporučuje všem gurmánům, aby se alespoň jednou za život vydali na tento druh výletu – samozřejmě jako hosti.

 

Ze širého oceánu zamířil Roman zpátky do Prahy do čerstvě otevřeného hotelu Mövenpick, kde ho zaujal švýcarský koncept a jeho dokonalost. Proto neodolal pozdější nabídce ze Švýcarska a podepsal smlouvu do městečka Maur poblíž Curychu, tentokrát již na pozici zástupce šéfkuchaře. Podle Romanových slov je tato země v úrovni životního stylu a gastronomie asi nekvalitnější v porovnání s ostatními státy, které za svůj život pracovně navštívil. Fascinovala ho nejen čerstvost surovin a důraz kladený na lokální produkty, ale také dokonalost samotného kuchyňského provozu, ve kterém všechno šlape jako švýcarské hodinky.

Turistický i gastronomický ráj

Po 18 měsících ve Švýcarsku se přesunul do Mnichova a pak už následovala jen exotika – Bermudy, kde není vše tak růžové, jak to na první pohled vypadá, luxusní Petrův ostrov (největší soukromý ostrov u Britských panenských ostrovů) určený pro VIP hosty nebo Kajmanské ostrovy. Tam se Roman dokonce stal Kuchařem roku 2006 v prestižní soutěži, které se zúčastnilo přibližně 100 kuchařů z celého světa. Neobvyklé ingredience, kombinace chutí a vůní a také používání co nejčerstvějších surovin, především těch vylovených z moře. To vše si tento kuchařský cestovatel dosyta užíval. Na jeho výletech ho čekal tvrdý pracovní režim v luxusních podnicích a v různých kulturních prostředích, ale i blahodárný odpočinek na zajímavých místech světa, což dohromady tvoří fascinující koktejl zážitků, ze kterých čerpá a bude čerpat celý život. Romanova kariéra však pokračuje dál a my máme štěstí, že nakonec upřel zrak na rodnou hroudu a vrátil se do Čech.

Všude dobře, doma nejlíp

Po návratu z cest, při kterých Roman získal zkušenosti, o nichž si mnozí můžou nechat jen zdát, nastoupil do hotelu Corinthia Hotel Prague, kde nyní pracuje jako šéfkuchař. Výsledky jeho kuchařského umění budete moci již v dohledné době ochutnat na plánovaných cooking show, rovněž se pravidelně se svým týmem zúčastňuje květnového Prague Food Festivalu.

 

V říjnu 2012 mu vyšla v nakladatelství Smart Press první kuchařská kniha nazvaná Svět na pánvi aneb Cesta za šéfkuchařskou čepicí. Roman v ní vypráví o svých zážitcích z pracovních cest a odtajňuje neotřelé recepty z blízkých i vzdálených koutů světa, které si však bez problémů můžete uvařit také v naší kotlině české.

Má zkušeností na rozdávání

A byla by velká škoda, kdyby se o ně nepodělil. Proto jsme se rozhodli společně s ním a pod patronací školy vaření Chefparade uspořádat první kurz vaření, během něhož se účastníci naučí zpracovávat méně používané suroviny, které jsou u nás sice lehce dostupné, ale mnoho lidí si s nimi neumí poradit. Roman na kurzu předvede, že jejich úprava je jednoduchá, rychlá a výsledek velmi chutný a navíc originální. Na našem webu najdete např. recept na Limetkový pie, Hovězí oháňku nebo  Tuňáka v pepři s banánovou salsou. Některé recepty se účastníci kurzu naučí spolu s Romanem připravovat. Kurz se bude konat 7. června 2012 a vítáni jsou všichni, kdo mají rádi zajímavé kombinace chutí a objevují nové gastronomické dimenze!