Salát Pikio

Šéfkuchař Eldad Sasson si připravil pro hosty restaurace Duplex svěží jarní pokrm, který se hodí jak k rychlému obědu, tak jako lehká večeře. Nám v Gastronautu se podařilo získat recept na tento lahodný salát a velmi rádi se o něj s vámi podělíme. Nicméně si myslíme, že i když si salát můžete připravit sami doma, je více než nutné zajít do již zmiňovaného Duplexu a porovnat vaši verzi s tou jejich.

Příprava zálivky
Do mixéru vložíme všechny ingredience kromě oleje, rozmixujeme a za stálého mixování přidáváme postupně a velmi pomalu olivový olej. Osolíme dle chuti.
 

Příprava salátu
Nejdříve si připravíme papriku, očistíme ji a 15 minut ji pečeme v rozehřáté troubě na 200 stupňů. Po vydání z trouby papriku oloupeme ze slupky a zbavíme semínek, nakrájíme na kostičky a naložíme do omáčky mirin (japonské sladké rýžové víno) a marinujeme minimálně 20 minut.

Poté si připravíme hovězí svíčkovou, kterou osolíme i opepříme a pečeme 15 minut v rozehřáté troubě na 200 stupňů. Po upečení ji necháme úplně vychladnout. Studenou hovězí svíčkovou nakrájíme na plátky cca 2 mm silné. Pak následuje příprava mandlí. Jednotlivé plátky pražíme 5 minut v rozehřáté troubě na 200 stupňů.

 

Červenou řepu si nakrájíme na velmi tenké nudličky, obalíme v mouce a osmažíme ve fritéze do křupava. Následně do mísy vložíme míchané mladé listy salátu, na kostky nakrájenou marinovanou papriku, madle a zálivku. Vše jemně promícháme.

Servírování

Na talíř pokládáme postupně na sebe tři vrstvy salátu a prokládáme dvěma vrstvami nakrájené svíčkové. Zdobíme křupavými nudličkami řepy.

 

 

Více o této speciální nabídce v Duplexu najdete zde.