Bombajské máslové kuře

Šéfkuchař Shahaf Shabtay se před několika lety usadil v Čechách, a to konkrétně na kuchařském trůnu pražské restaurace SaSaZu. Ve spolupráci s nakladatelstvím Smart Press nyní vydává jedinečnou kuchařku s názvem Osm chutí Asie. Ta skýtá nejen dnes tolik oblíbené recepty na asijské pochoutky, ale také rady a tipy jak s touto kuchyní (v české kuchyni) nezápolit. Autor se s námi podělil o recept na Bombajské máslové kuře i pocity z něj.

„Bombajské máslové kuře je pro mě jídlo štěstí, protože mi vždy připomene krásnou dobu, kterou jsem prožil v Indii. Když jsem přijel do Indie poprvé, tak mě ohromilo množství barev a vůní. V Bombaji jsem také poznal svou ženu, naučil se toho hodně o vaření a získal spoustu zkušeností. Díky tomuto jídlu vám mohu ukázat, jak si udělat tandoori i doma. Musíte ale být trpěliví, protože je nutné maso dlouho marinovat.“

 

Nejprve nasekejte kešu oříšky a koriandr, případně je rozmixujte v mixéru s troškou oleje. Poté smíchejte jogurt, smetanu, citronovou šťávu, garam masalu, sůl a nakonec přidejte oříšky s koriandrem. Na pánvi rozehřejte máslo a přidejte ho do směsi také. Potom nakrájejte maso na zhruba 20 kousků a naložte je do jogurtové směsi. Nechte odležet alespoň 5 hodin. 

 

Rozpalte troubu na co nejvyšší možnou teplotu, nejlépe 300 °C, a vložte do ní kuřecí maso, rozložené na plechu. Nechte péct v závislosti na teplotě trouby alespoň 25 minut, dokud maso na povrchu lehce nezčerná. Pak maso vyjměte a servírujte v rozčtvrcené indické placce s rukolou nebo mátou a plátkem cibule. Na stůl dejte rozkrojený citron, aby si každý mohl maso ještě pokapat podle chuti.

 

Text a foto pochází z knihy Osm chutí asie

 

Kuchařka vyjde 2. října v nakladatelství Smart Press