Valašsko láká na Karlovský gastrofestival, opět přivítá michelinského kuchaře

Svátek gurmánů a milovníků (nejen) valašské kuchyně: to je Karlovský gastrofestival, jedinečná gastronomická akce ve Zlínském kraji, která letos vstupuje do 4. ročníku. Uskuteční se ve dnech 5. – 7. října 2012 ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku, v malebném údolí Léskové rozkládajícím se nedaleko slovenské hranice, v podhůří Beskyd.

Stejně jako v minulých letech návštěvníkům nabídne Gastro tour s ochutnávkami valašských specialit a mezinárodním farmářským trhem. Uskuteční se také doprovodné akce včetně galavečeří a kuchařských show i oblíbená soutěž o nejlepší valašský frgál. Zpestřením letošního ročníku bude účast kuchařů a producentů z Maďarska v čele s držitelem prestižní michelinské hvězdy.

 

Karlovský gastrofestival pořádá Resort Valachy spolu s dalšími majiteli hospod a restaurací v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích. Jeho cílem je propagovat a popularizovat regionální producenty a valašskou kuchyni, k níž neodmyslitelně patří například kyselice, halušky, frgál nebo slivovice. Zároveň ale každý ročník zpestří prezentace gastronomie některé z evropských zemí.

 

„Po loňské Itálii jsme se letos zaměřili na gastronomii zemí bývalého Rakousko-Uherska. Ve Velkých Karlovicích tak tentokrát přivítáme producenty a kuchaře z Maďarska. Stejně jako loni se nám podařilo pro účast získat kuchaře ověnčeného prestižní michelinskou hvězdou. Miguel Rocha Vieira je šéfkuchařem restaurace Costes v Budapešti. Ta slavnou michelinskou hvězdu získala jako vůbec první v Maďarsku a pouhý rok poté, co zde Miguel Rocha Vieira začal působit. Jak jeho jméno napovídá, není to rodilý Maďar, ale původem Portugalec. Můžeme se tak těšit na maďarskou gastronomii zajímavě okořeněnou dalšími evropskými vlivy. Zájemci budou moci jeho um ocenit při Michelinském obědě a Galavečeři v sobotu 6. října,“ uvedl ředitel hotelů Resortu Valachy Tomáš Blabla.

 

Michelinský oběd a Galavečeře se budou konat v hotelu Lanterna. Vedle toho se v sobotu 6. října uskuteční ještě jedna maďarská Galavečeře a to v hotelu Horal. Tam ji pro návštěvníky připraví kuchaři další vyhlášené budapešťské restaurace Almárium Hungarorum.

 

Hlavním bodem Karlovského gastrofestivalu je takzvaná Gastro tour s mezinárodním farmářským trhem. Bude se konat v sobotu 6. a neděli 7. října od 10 do 18 hodin. V této době mohou lidé navštěvovat nejen místní hospody, ale i další gastro zastávky (letos je jich celkem 10) a ochutnávat různé speciality a krajové produkty nabízené ve stáncích. V nabídce hospod a restaurací budou mj. zabíjačkové, králičí, rybí, zvěřinové či jehněčí speciality, ve stáncích chybět nebudou ani frgály a další valašské pečivo, valašské sýry, marmelády, mošty, biozelenina, uzeniny a další typické krajové produkty. Díky účasti Maďarů nabídku okoření husí speciality, proslulé maďarské uzeniny a maso mangalica či vína. Pro velký úspěch se navíc vrátí i loňští hosté z italské obce Sauris s prosciuttem a produkty Wolf i horským pivem Zahre.

 

Vstup na Gastro tour je pro návštěvníky zdarma. Za nabízené pokrmy i produkty v hospodách i na farmářském trhu se platí výhradně jednotným platidlem – valašským gastrošem (1 gastroš = 25 Kč). Mezi gastro zastávkami rozptýlenými v údolí Léskové na téměř 3,5 kilometrech sveze návštěvníky turistický vláček s ochutnávkou slivovice, koňský povoz a historický autobus.

Program Karlovského gastrofestivalu také opět zpestří jarmark s ukázkami valašských řemesel, kuchařské show nebo barmanské večery s guru českého barmanství Alexandrem Mikšovicem. Chystají se také kuchařské show či zábava pro děti. Vyvrcholením Karlovského gastrofestivalu bude v neděli 7. října soutěž o nejlepší valašský frgál, v níž mohou svůj um poměřit pekařky a pekaři z řad veřejnosti. Její renomé rok od roku vzrůstá, loni porota hodnotila rekordních 74 frgálů. V čele poroty opět zasedne pan Ladislav Frgal.

 

Další podrobnosti se dozvíte také v našem kalendáři akcí.