Šípky, lék i lahodná pochoutka

Tak trochu opomíjenou podzimní plodinou jsou u nás plody z růže neboli šípky. Ty přitom patří mezi jeden z největších zdrojů vitamínu C a mnoho dalších, včetně vápníku a rutinu. Mají blahodárné účinky na imunitu, ledvinová onemocnění a také na paradentózu. Většina z nás si šípky spojí především s čajem, ale dá se z nich připravit také víno, marmeláda nebo omáčky k masu. Šípky v tuzemsku rostou doslova na každém rohu. Proč se tedy ochuzovat o tak snadno dostupný zdroj vitamínů, který je navíc velmi chutný.

Šípkový čaj

Na 2 sklenice:

hrst sušených šípků

500 ml vody

2 cm celé skořice

1 hřebíček

2 lžičky medu

 

Šípky podrťte v hmoždíři, dejte je do konvice nebo termosky a zalijte vroucí vodou. Přidejte skořici a hřebíček a nechte vše 5 minut louhovat. Vyložte sítko gázou a šípkový čaj přes ni proceďte do sklenic. Doslaďte medem.

 

 

Šípkový sirup

Na 2 lahve (po 500 ml):

2 hrnky přírodního cukru

2 hrnky vody

3 hrnky čerstvých šípků (500 g)

1 citrón

 

Cukr a vodu smíchejte v kastrolu a nechte přejít varem. Šípky rozdrťte nebo rozemelte. Nasypte je do plastové či skleněné nádoby a zalijte cukrovým rozvarem. Na povrch naskládejte kolečka citronu a nechte do druhého dne louhovat.

Druhý den vyložte plátýnkem velké síto. Dejte ho nad hrnec nebo mísu a postupně přes něj proceďte tekutinu – šípky při tom vařečkou trochu propasírujte.

Lahve vypláchněte lihem nebo alkoholem. Pak do nich vlijte sirup a zazátkujte je. Uložte do lednice a sirup rychle spotřebujte. Můžete jej použít jako šťávu ředěnou s vodou nebo jím osladit čaj.

 

P.S.: Pokud chcete mít jistotu, že sirup vydrží déle, dejte lahve do hrnce s horkou vodou a při mírném bublání je 10 minut sterilujte.

 

 

Recepty pochází z kuchařky JEZTE ČESKY

Vyšlo v září 2012 v nakladatelství Smart Press

Autorky: Jana Vašáková, Zdena Skokanová N.