Snadný pstruh na másle

Chystáte se letos na revoluční změnu ve vašem štědrovečerním menu? Máte chuť vyměnit osvědčeného smaženého kapra za jinou rybu, která ho plnohodnotně nahradí? Pak vyzkoušejte recept na pstruha na másle a uvidíte, že si s ním ostudu neuděláte! Ba možná se tato ryba dokonce stane tradicí ve vašich vánočních zvyklostech.

Jak vykuchat pstruha

Jakmile si na kuchyňské prkénko položíte zabitou a omytou rybu, vezměte do ruky malý ostrý nožík a směrem od řitního otvoru k hlavě rybu mělce nařízněte. Musíte proříznout jen kůži, nic víc. Pak nožík nechte odpočívat, vezměte si dvojitě přeloženou papírovou utěrku a uchopte do ní všechny vnitřnosti, které jsou v břišní dutině. Díky papírové mezivrstvě není tak těžké překonat ten nejhorší odpor ke změti orgánů uvnitř. Nejprve odtrhněte vnitřnosti od řitního otvoru, pak je povytáhněte ven a to samé zopakujte u žáber. Pokud vezmete v úvahu, že se tam někde uvnitř skrývá váček se žlučí, a že tedy nesmíte vnitřnosti silou rozmáčknout, povede se vám to celé napoprvé a na jedničku s hvězdičkou. Na závěr ještě nůžkami odstřihněte těsně u kůže hřbetní a břišní ploutve, ocasní můžete trochu zkrátit. Pokud vám zbývá ještě trochu času, můžete vyříznout také žábry.

 

A jak ho upéct

1. Troubu začněte předehřívat na 200 °C, horkovzdušný oběh ale nepouštějte, zbytečně maso vysušuje. Plech vyložte papírem na pečení. Očištěnou, vyvrženou a omytou rybu zvenčí i zevnitř lehce nasolte a nechte odpočívat na připraveném plechu, než se trouba dostatečně nahřeje.

 

2. Z citronu nakrájejte čtyři klínky a do břišní dutiny každé z ryby dejte po dvou z nich. Dovnitř ryb také rozdělte tymián a téměř všechno máslo, zbytek pak nakrájejte na malé kousky a poklaďte jimi horní část ryby.

 

3. Plech s rybami zasuňte do vyhřáté trouby a pečte 15 minut. Vyndejte, nechte 2 minuty odpočinout na plechu.

 

 

Recept a fotka z knihy Vánoční kuchařka pro dceru.

Foto: Marek Kučera

Vydalo nakladatelství Smart Press.