Olivové tyčinky

Čekáte návštěvu, přemýšlíte nad silvestrovským pohoštěním nebo se prostě jen chystáte strávit příjemný večer u televize? Olivové tyčinky se hodí pro všechny tyto příležitosti. Připravují se z chlebového těsta a velice dobře se hodí k vínu. Když si dáte záležet na výběru náplně, nikoho ani nenapadne, že vlastně dostal kousek chleba.

Postup:

 

1. Z mouky, vody, droždí a soli vypracujte hladké těsto a nechejte asi hodinu vykynout. Na drobno nasekejte olivy a nastrouhejte parmazán.

 

2. Na pomoučněném válu z těsta vyválejte dva obdélníky asi 0,5 cm silné. Povrch prvního obdélníku posypte směsí sýru, oliv, česneku a koření. Překryjte druhým dílem těsta a ještě několikrát přejeďte válečkem.

 

3. Troubu předehřejte na 200 °C. Těsto nařežte na 1,5 cm silné proužky, které stočte do spirály. Tyčinky poté rozložte na plech, vyložený pečicím papírem. Přikryjte utěrkou a nechejte 15 minut kynout.

 

4. Pečte 10–15 minut.

 

 

Tip

Tyčinky si můžete upéct s nejrůznějšími náplněmi. Zkuste třeba přidat jemně sekané ančovičky nebo olivy vyměnit za sušená rajčata.

 

Recept pochází z knihy Chléb v hlavní roli

Vyšlo v nakladatelství Smart Press

Foto: Alena Hrbková