Tipy jak strávit poslední dny v roce 2012

Vánoce jsou svátky, při kterých byste rozhodně měli vaše ústa udržovat stále plná. Kdy jindy v roce to totiž tak krásně voní jako o Vánocích? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za těmi nejchutnějšími vánočními hody. Užijte si svátky a do Nového roku Vám opět přejeme dobrou chuť!

Vánoce na farmářském tržišti

22. prosince 2012, Náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha 1

 

Jestliže sháníte ty nejlepší ingredience do vašeho bramborového salátu, vydejte se 22. prosince na Vánoce na farmářském tržišti na Náplavce, které hravě, dle radostného předvánočního štěbetaní i hlučnějšího hlaholu, rozpoznáte na Rašínově nábřeží v Praze. A inspirovat se můžete už i salátem zde pro vás připraveným. Jistě vás potěší i perníčky a něco teplého do hrdla – teplá sladká medovina. Nezapomeňte se také zastavit na rybím trhu, v nabídce budou ryby nejrůznějších tvarů, chutí i šupin (rezervace nutná!). K mání budou také mořské ryby a plody, které se bohužel kvůli předchlazení ve vaší tašce mrskat nebudou, ale i tak si na nich určitě pochutnáte.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/vanoce-na-farmarskem-trzisti-5180.html

 

 

Soutěž o nejlepší vánočku z Písku

23. prosince 2012, Sladovna, kulturní prostor, Velké náměstí 113, Písek, region Jihočeský

 

Je vaše vánočka ze všech nejlepší? Máte kuráž a klidně vydáte svůj kuchařský um na odiv davům? Tak to 23. prosince soutěžte o nejlepší vánočku v městě Písek, kde se pořádá již tradiční adventní akce. Hodnotit se bude chuť i vzhled, a tak se nebojte být originální. Pro každého soutěžícího bude přichystána odměna, tudíž nikdo neodejde s prázdnou. Pro vítěze soutěže jsou připraveny hodnotné ceny a trofej v podobě keramické vánočky – pozor na zuby!

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/soutez-o-nejlepsi-vanocku-z-pisku-5140.html

 

 

Vánoční trhy Karlovy Vary

2.–23. prosince 2012, Třída T.G. Masaryka, Karlovy Vary, region Karlovarský

 

Až do poslední adventní neděle si můžete užít předvánoční atmosféru v Karlových Varech. Vánoční trhy jsou situované na třídě T. G. Masaryka a kromě desítek stánků nabízejících ozdoby či dárky zde najdete i klasické vánoční občerstvení. Zakoupit lze například rozličné regionální dobroty, nechybí ani cukroví, uzeniny a horké nápoje jako je medovina či svařák.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/vanocni-trhy-karlovy-vary-5141.html

 

 

Vánoce na Moraváku

26. listopadu – 23. prosince 2012, Moravské náměstí, Brno, region Jihomoravský

 

Na Moravském náměstí v Brně můžete i letos nakoupit dárky v podobě řemeslných výrobků, užít si pestrý kulturní program a pochutnat si na nejrůznějších kulinářských specialitách. Až do neděle na stáncích najdete klasické chuťovky jako například trdelníky nebo bramboráky, vyznavače masité stravy pak jistě potěší nabídka studených i teplých zabíjačkových pokrmů. Chybět nebudou ani typicky zimní alko a nealko nápoje včetně kvalitní kávy.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/vanoce-na-moravku-5046.html

 

 

Na Štěpána otevřená brána

26. prosince 2012, Státní hrad Buchlov, Buchlovice, region Zlínský

 

Máte rádi staré pohlednice, vyřezávané betlémy a ojedinělé vánoční ozdoby? Za tím vším a ještě něčím dobrým na zub se vydejte 26. prosince na hrad Buchlov. Čekají tam na vás tradice, po kterých se vám, pokud je neprovozujete u vás doma, možná stýská – odlévání olova a pění koled. A aby vaše hlasivky nechřadly, pohladit je můžete vánočním punčem, svařeným vínem nebo víny, k nimž dostanete odborný výklad. Na zakousnutí bude něco ryze „lehkého“ – zabijačkové dobroty!

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/na-stepana-otevrena-brana-4891.html

 

 

Silvestr po konci světa 2012

31. prosince 2012, náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3

 

Ojedinělou oslavu Silvestra a zároveň přežití konce světa chystají pořadatelé farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Od 12 do 20 hodin budou na „Jiřáku“ připraveny stánky s kvalitním vínem, sekty a pivem. Těšit se můžete také na nejrůznější delikatesy vhodné k silvestrovské noci jako například domácí škvarkové tyčinky, těstoviny plněné čerstvými krevetami a čerstvé ústřice, domácí obložené chlebíčky a mnoho dalšího. Náladu tohoto výjimečného dne zpestří živé vystoupení skupiny The Brownies.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/silvestr-po-konci-sveta-2012-5223.html