Nej gastronomické události následujících dní

Přelom dubna a května přináší nepřeberné množství gastronomických zajímavostí. Nahlédněte do našich tipů a vyberte si tu vašim chuťovým buňkám nejbližší. Jsme si totiž jisti, že vás náš výběr nenechá sedět doma!

Den otevřených sklepů v Rakvicích

27. dubna 2013, sklepy Rakvice, Region Jihomoravský

 

Kdo víno má rád nejvíce, nesmí minout Rakvice! Budete mít možnost ochutnat vína s nezaměnitelným rakvickým rukopisem a načerpat skvělou atmosféru místních sklípků. Sklepné zahrnuje i poukaz na nákup vína. Moravská vína z Velkopavlovické vinařské oblasti patří mezi nejoblíbenější v Čechách.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/den-otevrenych-sklepu-v-rakvicich-5233.html

 

Kocouří kouř

27. dubna 2013, 3. ročník, Areál pivovaru Kocour, Varnsdorf, Region Ústecký

 

Po kapce rumu a sklenici vína logicky následuje alespoň půllitr piva! Vydejte se na třetí ročník festivalu věnovanému nakuřovaným pivům a všemu uzenému. Varnsdorfský Kocouří kouř patří k čarodějnicím stejně jako oheň. Na celodenní akci ochutnáte několikero pivních speciálů, masa i ryby, a zatančíte si na živou hudbu. Ve večerních hodinách se na plac postaví černobílá kapela Kiss revival.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/kocouri-kour-5712.html

 

Mikulovská přehlídka vína

27. dubna 2013, Zámek Mikulov, Mikulov, Region Jihomoravský

 

Na zámku Mikulov se představí zhruba sto vzorků vín od deseti převážně mikulovských vinařů. Degustace je řízená, tedy se všemi pravidly přímo od výrobce příslušného vína. Zámek slibuje kouzelnou atmosféru, mikulovští vinaři zase jedinečný zážitek pro vaše chuťové pohárky.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/mikulovska-prehlidka-vina-5236.html

 

Prvomájová výstava vín

1. května 2013, 59. ročník, Sklepy pod Sokolovnou, Bzenec, Region Jihomoravský

 

K prvnímu máji neodmyslitelně patří sklenka dobrého vína. Bzenecká prvomájová výstava z vás udělá alespoň na jeden den degustátora – zapojíte zrak, čich a především chuť a do úst vlijete to nejlepší z 600! vybraných vzorků. Koštujte, porovnávejte, tančete – dobře se bavte!

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/prvomajova-vystava-vin-5244.html

 

Food Festival Karlovy Vary

4. května 2013, 5. ročník, Hotel Thermal, Karlovy Vary, Region Karlovarský

 

Před hotelem Thermal se již popáté uskuteční Food Festival Karlovy Vary. Své speciality vám dají ochutnat ti nejpovolanější ze světa gastronomie, ale k mání budou i výtvory návštěvníků – kuchařská škola pod širým nebem je vám k dispozici! Těšit se můžete také na show v podobě soutěže mladých kuchařů, barmanská vystoupení nebo na karlovarský běh Vrchní, prchni.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/food-festival-karlovy-vary-5661.html

 

O krála slováckej klobásky

4. května 2013, 9. ročník, Sportovní hala, Velká nad Veličkou, Region Jihomoravský

 

Nenechte si ujít v pořadí již devátý ročník O krála slováckej klobásky. Smyslem této soutěže je podpora a uchování tradiční moravské receptury klobás a také jejich propagace. Klobásky budete samozřejmě moct hojně degustovat. Ke konzumaci masných výrobků zahraje cimbálová muzika.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/o-krala-slovackej-klobasky-5731.html

 

Slavnosti českého chřestu

4 –5. května 2013, Farmářské tržiště Jiřák, Nám. Jiřího z Poděbrad, Region Praha

 

Pražské náměstí Jiřího z Poděbrad opět hostí slavnosti pochutiny stále oblíbenější – českého chřestu. Dozvíte se nejen mnoho zajímavostí, ale také to, jak jej využít v kuchyni. Na místě můžete ochutnat chřestovou polévku i chřestové sushi, chřestový salát, to vše doprovázeno bílým a růžovým, ke chřestu padnoucím, vínem z Moravy. Každou hodinu vystoupí kuchař Radek Jakubec s ukázkami možností zpracování zeleniny.

  

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/slavnosti-ceskeho-chrestu-5708.html