TOP 5 pro první květnové dny

Na prvního máje je třeba vyraziti hned na několik míst – pod rozkvetlou třešeň (a to nejlépe v doprovodu partnera) a také někam pořádně oslavit den volna (opět s partnerem, ale také s dětmi, přáteli atd.). My v redakci také slavíme – to, že nikdo nemusí tajtrlíkovat v průvodu, a že se můžeme zase dobře najíst, a to my rády! Podívejte se na TOP 5 akcí, kam vyrazit v průběhu volného dne, i ve dnech následujícíh! Kéž by ty středy byly volné pořád…

 

Ochutnávka Novoveských vín a Den lidových řemesel

1. května 2013, před úřadem městyse, náměstí Republiky 107, Moravská Nová Ves, region Jihomoravský

 

Z daleka i blízka budou pocházet řemesla, která se 1. máje na Den lidových řemesel představí, ochutnávat se budou vína, bude se tančit, a to nejen v krojích, zkrátka se bude veselit z plna hrdla. Vystoupí dětské i dospělé soubory, cimbálové a jiné kapely… 

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/ochutnavka-neoveskych-vin-a-den-lidovych-remesel-5243.html

 

Prvomájová výstava vín

1. května 2013, Sklepy pod Sokolovnou, Bzenec, region Jihomoravský

 

Prožijte hezké chvíle při skleničce dobrého vína! Zapojte trojici smyslů – zrak, čich a chuť, a staňte se na chvíli degustátory vín, které vám tato výstava nabídne.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/prvomajova-vystava-vin-5244.html

 

Svátek růžových vín

1. května 2013, Richterova vila a Svatováclavská vinice, Praha

 

Nenechte si ujít letošní Svátek růžových vín, a přijeďte tato výborná vína ochutnat! Akce prezentuje tuzemská růžová vína jako moderní svěží nápoj, ideální právě pro letní období.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/svatek-ruzovych-vin-5732.html

 

Food Festival Karlovy Vary

4. května 2013, 5. ročník, Hotel Thermal, Karlovy Vary, region Karlovarský

 

Před hotelem Thermal se již popáté uskuteční Food Festival Karlovy Vary. Své speciality vám dají ochutnat ti nejpovolanější ze světa gastronomie, ale k mání budou i výtvory návštěvníků – kuchařská škola pod širým nebem je vám k dispozici! Těšit se můžete také na show v podobě soutěže mladých kuchařů, barmanská vystoupení nebo na karlovarský běh Vrchní, prchni.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/food-festival-karlovy-vary-5661.html

 

Slavnosti českého chřestu

4 –5. května 2013, Farmářské tržiště Jiřák, Nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

 

Pražské náměstí Jiřího z Poděbrad opět hostí slavnosti pochutiny stále oblíbenější – českého chřestu. Dozvíte se nejen mnoho zajímavostí, ale také to, jak jej využít v kuchyni. Na místě můžete ochutnat chřestovou polévku i chřestové sushi, chřestový salát, to vše doprovázeno bílým a růžovým, ke chřestu padnoucím, vínem z Moravy. Každou hodinu vystoupí kuchař Radek Jakubec s ukázkami možností zpracování této zeleniny.

  

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/slavnosti-ceskeho-chrestu-5708.html