Pražský hrad již po osmé ožije vinobraním

Moravský burčák, čerstvá hroznová šťáva, cimbálové muziky, ale i tradiční otevření produkčních zahrad, to vše nabídne již 8. ročník Vinobraní na Pražském hradě o víkendu 14. a 15. září 2013. Vstup na akci je zdarma.

Vinobraní v Královské zahradě nabídne kromě kvalitního moravského burčáku z Archlebova také stylový kulturní program – návštěvníkům budou hrát folklórní soubory, do historie pak diváky zavedou vystoupení šermířské skupiny Dominik. Dětští návštěvníci pak mohou po oba dny – již po dvacáté – soutěžit se stálou expozicí Příběh Pražského hradu, tentokrát na téma „1813 – Setkání vítězů na Pražském hradě“. Součástí Vinobraní bude i tradiční ochutnávka vín v Míčovně.

 

Po oba dva dny budou mít návštěvníci možnost navštívit produkční zahrady, kde se pěstují tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích. Přístup do zahrad bude branou za Jízdárnou, prohlídka zabere cca jednu hodinu.

 

Během Vinobraní na Pražském hradě můžete využít zvýhodněného vstupného do stálé expozice Svatovítského pokladu v Kapli sv. Kříže na II. nádvoří Pražského hradu. Připravili jsme pro Vás slevu 50% z plné vstupenky. Dále můžete využít slevu 20% z plné vstupenky na výstavu Marilyn v Jízdárně Pražského hradu.

 

Vstup na vinobraní i do produkčních zahrad je zdarma. Vstup na ochutnávku vín v Míčovně je zpoplatněn, degustační sklenička v ceně vstupného. Další informace pro návštěvníky www.kulturanahrade.cz.

 

 

© Správa Pražského hradu, foto Alice Princová