Gastronomické události babího léta

Dětičky pláčou, že prázdniny končí a škola se nezadržitelně blíží. Vy pláčete s nimi, jelikož zas nastane ranní shon, úkoly, zapomenuté přezůvky, nebo nedej bože poznámky v žákovské! Ale nezoufejte i během školního roku bude probíhat nepřeberné množství událostí, kde najdete spoustu dobrého jídla i pití a odpočinete si vy i vaše (někdy) nezbedné ratolesti. Podzimní čas je obzvláště příjemný, jelikož nabízí rozmanité gastronomické i kulturní dění. Pojďte se s námi tedy podívat, kam za dobrotami a zábavou v nebližších dnech.

Bylinky, čaje, koření

31. srpna 2013, Farmářské tržiště Jiřák, Nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

 

Nenechte si ujít pokračování jarní události a vydejte se na provoněné Náměstí Jiřího z Poděbrad. Tentokrát se budou prodávat především sušené bylinky, čaje a koření. Chybět ale nebudou ani ty čerstvé zasazené v květináčích. S jejich pěstováním i používáním nejen pro přípravu jídel vám poradí zkušený bylinkář.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/bylinky-caje-koreni-6009.html

 

Rock Beer Fest Vyškov

31. srpna 2013, Pivovar Vyškov, Čsl. armády 116/4, Vyškov, region Jihomoravský

 

Jste-li příznivci malých pivovarů a ještě jste si ve svém seznamu návštěv neodškrtli vyškovský pivovar, máte o tomto víkendu jedinečnou možnost tak učinit. Za doprovodu několika populárních kapel se zde budou točit všechny piva vyškovského pivovaru a podávat rozmanité občerstvení.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/rock-beer-fest-vyskov-6109.html

 

Světový den ledového a slámového vína

 31. srpna –  1. září 2013, Zámek Lednice, Lednice, region Jihomoravský

 

Světový den ledového vína, nebo také Ice Wine du Monde, nabídne ochutnávku ze světové produkce ledových a slámových vín. Návštěvníci také získají ojedinělou možnost zúčastnit se laické hodnotitelské soutěže. Dále zde proběhne prezentace českých a moravských vinařů, k zaplnění žaludků budou k dispozici lahůdky regionální kuchyně a také se uskuteční hudební Open Air Festival.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/svetovy-den-ledoveho-a-slamoveho-vina-6115.html

 

Čejkovické bylinkové slavnosti

1. září 2013, Areál firmy Sonnentor, Havlíčkův mlýn 944, Čejkovice, region Jihomoravský

 

Kdo má do Prahy daleko, ale také by si rád užil bylinkami provoněné odpoledne, nechť zavítá do Čejkovic. Bylinky, čaje, kávu, ovocné šťávy a mnoho bioproduktů zde nakoupíte na připravovaném biojarmarku. Dozvíte se vše o výrobě čajových sáčků, ochutnáte Sluneční bzenecké bylinkové pivo, zhlédnete ukázky lidových řemesel a oběd pro vás připraví vyhlášená brněnská restaurace Rebio.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/cejkovicke-bylinkove-slavnosti-6126.html

 

Pražský jarmark

 27. srpna – 1. září 2013, Ovocný trh, Praha 1 
 

Každý rok navštíví tento festival tisíce lidí, aby se seznámili s folklorními tradicemi celého světa a s folklorními skupinami všech českých národopisných oblastí. Kromě folklorního programu se návštěvníci mohou těšit také na ukázky starých lidových řemesel a na nabídku specialit české gastronomie.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/prazsky-jarmark-6110.html

 

Vinobraní na Kuksu

 7. září 2013, Hospital Kuks, Kuks, region Královéhradecký

 

Jelikož je již od roku 2005 na Kuksu obnoven historický vinohrad budete si moci již posedmé vychutnat bohatý kulturní program, jarmark, spoustu gurmánských specialit a celou řadu lahodných vín. Své sklepy zde otevře na dvacet vinařů a představí tak to nejlepší ze své produkce.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/vinobrani-na-kuksu-5356.html

 

Novoměstské slavnosti medu

30. –  31. srpna 2013, Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě, region Vysočina

 

S koncem prázdnin se přiblížil čas konání těchto sladkých slavností. Přijďte i se svými dětmi zakončit prázdniny zvesela. Pochutnáte si na medových specialitách, zakoupíte medové a farmářské produkty a těšit se můžete také na jarmark lidových řemesel.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/novomestske-slavnosti-medu-6114.html

 

Chillibraní a Chilližrout

 7. září 2013, Areál LS, Rakovecká 1236/30, Brno, region Jihomoravský

 

Spolek vášnivých pěstitelů a konzumentů chilli připravuje druhý ročník tohoto velmi pikantního festivalu a mistrovství v pojídání chilli. Jedním z cílů celé události je představit chilli z jiného úhlu pohledu, než jsou běžné supermarketové produkty a současně rozbořit mýty, kterých je kolem chilli více než dost. Návštěvníci zde poznají pikantní pokrmy z celého světa a zároveň budou mít možnost se seznámit s nemalou částí populace věnující se tomuto koníčku.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/chillibrani-a-chillizrout-5831.html

 

Foodparade

7. –  8. září 2013, Trojský zámek, U trojského zámku 4/1, Praha 7 – Troja

 

V krásných zahradách zámku Troja se představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaři, kteří připraví vybrané speciality. Po celé dva dny bude vás i vaše děti bavit pestrý program, ochutnáte zde lahodná vína a kávu, několik druhů piv, exotické koktejly a delikatesy z celého světa. Novinkou letošního festivalu je amatérská soutěž, které se může zúčastnit každý, kdo přijde s originálním receptem, ve kterém použije dýni.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/foodparade-6127.html