Degustační večery s etiketou stolování ve Spa hotelu Lanterna Velké Karlovice

Máte rádi kvalitní gastronomii? Chcete se dozvědět víc o etiketě stolování? Pak právě vám je určen nový program v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna Velké Karlovice. Čeká vás degustace pokrmů a vín ve společnosti odborníka na gastronomii Alexandra Burdy.

TERMÍNY: 4. 4. a 30. 5. 2014 od 18.00 hodin

 

Během 3 – 4 hodinového programu ochutnáte vybrané speciality mistrů kuchařů, čeká vás degustace vín se zkušeným sommeliérem a vedle etikety stolování se od Alexandra Burdy zábavnou formou dozvíte i další zajímavé informace týkající se zásad správného stolování i světové kuchyně.

 

Připomeňte si, jak správně používat látkový ubrousek a množství příborů na vašem stole nebo jak držet sklenku vína. Osvěžte si správnou terminologii kávy (už žádné picollo :-)). Víte, kolik Italové znají druhů těstovin? Jak se Napoleon zasloužil o zrod známé speciality Kuře Marengo? Proč jsou lanýže tak drahé? A proč při slavnostní večeři není vhodné dojídat polévku až „do dna“?

Na některé z těchto otázek nejspíš zkušení gastronauti znají odpověď, u mnoha jiných ale možná i oni tápou. Nikdy nezaškodí si užitečné informace připomenout – a také si rozšířit obzory…

 

Degustační večeře s etiketou stolování zahrnuje:

  • Degustační menu o čtyřech chodech v zážitkové restauraci Vyhlídka
  • Selekci vín snoubených k menu se servisem sommeliéra
  • Etiketu stolování zábavnou formou s Alexandrem Burdou
  • …a spoustu dalších zajímavých informací týkajících se světové gastronomie

 

Alexandr Burda je vysokoškolským profesorem na Slezské univerzitě v Opavě a současně odborníkem v oblasti gastronomie, řízené degustace nápojů, činnosti sommeliéra a baristy.

 

  • Cena Degustační večeře s etiketou: 1 190 Kč/osoba
  • Celková cena se současným ubytováním ve Spa hotelu Lanterna za osobu a noc: 2 290 Kč (pokoj Standard), 2 490 Kč (pokoj Suite) a 3 490 Kč (pokoj Suite Spa)!
  • Ubytovaní hosté apartmánů Suite Spa mají při pobytu minimálně na 2 noci, uskutečněném v době konání této akce, účast v ceně.

 

Spa hotel Lanterna nabízí ideální možnost spojit gurmánské a relaxační zážitky. V hotelu mají hosté k dispozici L-Spa s bazénem a bohatou nabídkou masáží a tělových ošetření Pure Fiji. Zároveň mají neomezený vstup do blízkého Wellness Horal s termálními bazény. Okolí je protkáno množstvím turistických a cyklistických tras různé náročnosti. Lanterna je díky poloze stranou běžného ruchu v lůně Beskyd oblíbeným cílem milovníků romantických pobytů.

 

Více informací: www.lanterna.cz