Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové

…restaurace Czech Specials, ochutnávky pokrmů, soutěže o ceny, „Kluci v akci“, kuchařská školička… Milujete dobré jídlo? Přijeďte si užít víkend s rodinou či přáteli. Žádné vstupné! Více informací naleznete na www.gastroslavnosti.cz.

Po letech okouzlení mezinárodní kuchyní se naše gastronomie čím dál častěji vrací k tradičním českým pokrmům a je zřejmé, že dobře uvařená česká jídla z kvalitních surovin mohou oslovit i zahraniční návštěvníky a dokonce se pro ně stát jedním z lákadel. Legendou české kuchyně je Magdalena Dobromila Rettigová, která v obrozeneckých letech povýšila vaření nad rámec kulinářského díla jako výraz osobnosti a národní hrdosti. Hospodyňky učila, aby jídlo bylo nejen chutné, ale i estetické, snažila se přimět zkušené kuchařky, aby nepodléhaly stereotypu a experimentovaly. Tyto stále moderní požadavky provází gastronomické slavnosti, pořádané k poctě a oslavě jedné z nejslavnějších litomyšlských žen.

 

Rybím receptům věnovala Rettigová ve své Domácí kuchařce celou kapitolu. Nejčastěji zpracovává kapra a štiku, objevuje se ale také mník, „ouhoř“, losos a pstruh, mezi ryby zařadila nejen mušle, ale i raky, žáby a šneky. Ryby do Litomyšle dávno patří. Je zde jedna z nejstarších pstruháren v českých zemích, založená mlynářem Kašparem Vackem již v roce 1862. Dodnes se v ní tradičním způsobem chová vyhlášený „Vackův pstruh“.

 

Ochutnávání kulinářského umění restaurací – Gurmánská pouť

Zapojené restaurace z Litomyšle a okolí budou od 12. do 23. května vařit jídla inspirovaná recepty Magdaleny Dobromily Rettigové nebo pokrmy moderní české kuchyně, vařené v duchu motta slavností. Návštěvníci obdrží za jejich konzumaci razítko restaurace do „Karty účastníka Gurmánské pouti“. Každý, kdo získá alespoň 4 různá razítka, obdrží hodnotnou cenu (roční předplatné novin, poukazy na slevy v restauracích, vstupenky na Smetanovu Litomyšl a další). Dva vítězové soutěže s nejvyšším počtem razítek (v případě rovnosti počtu rozhodne los) získají poukazy do mistrovského kurzu vaření Ondřeje Slaniny.

 

Soutěž o nejlepší bábovku

Hospodyňky mohou v sobotu 24. května mezi 10. a 13. hodinou přinést upečenou soutěžní bábovku spolu s receptem do stánku Sboru paní a dívek na Smetanově náměstí. Bábovku je možno na místě pocukrovat. Vyhlášena bude nejhezčí, nejchutnější a celkově nejlepší bábovka. Vítěz každé kategorie obdrží věcnou cenu. Recepty bábovek budou zveřejněny na internetových stránkách gastroslavností a nabídnuty k publikování mediálním partnerům.

 

Ukažte, co umíte

Ve stánku Sboru paní a dívek bude připravena řada soutěží v kuchařských, lahůdkářských a cukrářských dovednostech. Pod vedením známých „Kluků v akci“ Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny se během dobré zábavy mnoho naučíte a něco se možná oni naučí od vás.

 

Z bohatého programu alespoň stručně:

pondělí 12. 5. – pátek 23. 5.

Gurmánská pouť po restauracích

Rettigová znovu ve škole

 

středa 14. 5.

Galavečeře v Hotelu Aplaus

 

středa 21. 5.

Galavečeře v Restauraci Karlov

 

pátek 23. 5.

Večer s Plzeňským Prazdrojem v restauraci U Medvěda

 

sobota 24. 5.

Pocta kuchařů Magdaleně Dobromile Rettigové u jejího pomníku na litomyšlském hřbitově

 

Gastrofestival na Smetanově náměstí:

  • FOOD CUP Czech Specials 2014 – litomyšlský Vackův pstruh – postupové kolo soutěže vybraných certifikovaných restaurací Czech Specials, moderuje Jan Rosák
  • Kavárna POTMĚ (Světluška)
  • Česká, Slovenská, Japonská a Ukrajinská kuchyně
  • Škola filetování ryb a otevírání ústřic
  • Filip Sajler a Ondřej Slanina
  • Dětská školička vaření
  • Večerní hodokvas

 

Doprovodný program:

Zdobení (vy)pečených „Magdalenek“

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše „O kotlík starosty Litomyšle“

Concertino Lenky Filipové – koncert spojený s gastronomií

 

neděle 25. 5.

Gastronomická kázání

Kavárna POTMĚ

Sousedská husička na Smetanově náměstí