Delifest

V červnu startuje v oblíbeném parku Grébovka v Praze 2 zbrusu nový koncept série gastronomických festivalů pro celou rodinu s názvem Delifest®. Navštívit tuto akci určenou milovníkům dobrého jídla a pití bude možné poprvé od pátku 13. června až do neděle 15. června právě v Havlíčkových sadech (Grébovce). První ročník bude letos lákat ale celkem na tři samostatné tématické části: na každém z nich budou moci jeho návštěvníci ochutnat či zakoupit regionální speciality zaměřené pokaždé na jiný gastronomický zážitek. V červnu to bude jídlo a pití ze slunné Itálie.

Samotný festival však nebude pouze o jídle, návštěvníci si zde budou moci užít i divadelní a hudební program odpovídající zaměření festivalu, který spolupořádá městská část Praha 2. Vstup na samotnou akci je i díky tomu zdarma. „Málokdo si to uvědomuje, ale park Grébovka je nemovitá kulturní památka. Právě z tohoto důvodu se Praha 2 rozhodla spolupořádat tuto akci, kde se pojí kultura s prostředím nemovité kulturní památky. Když jsme park na začátku 90.let přebírali od hlavního města, byl v dezolátním stavu a bylo to území vhodné pro noční život různých dobrodruhů. Současná podoba parku je výsledkem desetileté usilovné práce,“ uvedl na tiskové konferenci místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

 

První červnový Delifest® se ponese v duchu italské kuchyně, vína a italských lahůdek. Milovníci této kuchyně se tak mohou těšit na zhruba 30 prodejních ploch s jídlem a pitím: podávat se budou pochoutky připravované oblíbeným Wine Food Market, grilované mořské plody restaurace Giardino, delikatesy z La Capannina, Il Delicato či Dal Toscano. Lahůdky se pak budou zapíjet vínem od nejlepších dovozců italského vína, chybět nebude ale ani Martini koktejl bar či nabídka pro letní den skvěle vychlazené Prosecco.

 

V kulturní části na akci vystoupí mj. Xindl X, pro kterého to bude jediný koncert pod širým nebem v tomto roce. Rodiče s dětmi naláká oblíbená dětská punk-rocková skupina Kašpárek v rohlíku či Dětská opera Praha. Pro děti samotné je připraven každý víkendový den doprovodný program, včetně například čokoládového a pekařského workshopu. Dospělí se mohou těšit na večerní jazzový koncert a představení úchvatné akrobacie v tom nejlepším cirkusovém italském duchu divadelního souboru Cirk La Putyka.

 

Více informací na www.delifest.cz.