Ohlédnutí za festivalem Foodparade 2014

Krásné zahrady trojského zámku přivítaly na 4. ročníku festivalu Foodparade podobně jako loni téměř 10 000 návštěvníků, kteří ochutnali degustační menu nejlepších pražských restaurací, delikatesy z celého světa, výborná vína, skvělou kávu i lahodné pivo.

 

V rámci programu proběhla již podruhé amatérská soutěž I love food, tentokrát na téma Houby, jehož výhercem a partnerem v kuchařském duelu se Zdeňkem Pohlreichem se stal se svým receptem na houbové ragú pan Jiří Kuča.  V porotě zasedali šéfkuchař Chefparade Radek Jakubec, kuchařka a spisovatelka Jana Florentýna Zatloukalová a gurmánka a oblíbená redaktorka Apetitu Darina Sieglová. Hodnotil se vzhled předkládaného pokrmu, nápaditost, práce se surovinou a samozřejmě chuť. Vítěz si odnesl ceny ve výši 50 000,- Kč.

 

V sobotu na Foodparade probíhal také Mezinárodní den kuchařů –

5. MAKRO Mistrovství ČR ve filetování čerstvého lososa 2014, Finále soutěže „FOOD CUP CZECH SPECIALS“ a Cukrářská soutěž „Ochutnejte sladkou Českou republiku“, vše díky Asociaci kuchařů a cukrářů České republiky.

 

V 5. ročníku MAKRO Mistrovství ČR ve filetování čerstvého lososa již podruhé zvítězil Martin Kempf z Ristorante KOGO Albatross Golf Resort ve Vysokém. Obstál v konkurenci dalších 22 soutěžících šéfkuchařů, jejichž úkolem bylo proměnit pětikilovou rybu na dva úhledné filety bez kostí a kůže.  Odborná porota hlídala čas, výtěžnost ryby, kvalitu výsledného produktu i čistotu pracoviště.