DÝŇOVÁ POLÉVKA S ČEDAREM

1.      Ze všeho nejdříve si, …, naporcuj dýni – máš-li dýni v celku, nejprve ji ostrým nožem rozčtvrť. Pak z ní, opět ostrým nožem, sloupni tuhou slupku a lžící vydlabej semínka ukrytá v dýňovém nitru. Dužninu nakrájej na přibližně dvoucentimetrové kostky. Podobně nalož i s oběma bramborami – škrabkou z nich sloupni slupku, omyj je pod studenou vodou a nakrájej na přibližně dvoucentimetrové kostky. Cibuli vybal ze slupky a ostrým nožem nakrájej na drobné kostičky.

2.      Nyní si vezmi k ruce veliký hrnec, nalij do něj olivový olej a postav na středně silný plamen. Chvilku počkej, až se olej rozehřeje, a pak k němu přidej nakrájenou cibuli. Za občasného pošťouchnutí vařečkou nech cibulku mírně osmahnout, jen tak, aby zavoněla kuchyní a zprůhledněla.

3.      Následně vhoď do hrnce nakrájenou dýni i brambory, přidej rozdrobenou kostku zeleninového vývaru a přilij 300 ml vody a 300 ml mléka. Ještě přidej přiměřeně soli a pepře, lžičku kmínu a pak už to jen dobře promíchej a přiklop pokličkou.

4.      Zatímco se polévka zvolna ubírá svou cestou k varu, nastává ta správná chvíle k nastrouhání sýra na jemné nudličky.

5.      Abys předešel překotnému útěku mléka z hrnce, občas mrkni pod pokličku – jakmile se na hladině začnou shlukovat drobné bublinky na znamení blížícího se varu, uber pod hrncem polínko a sundej pokličku. Polévku pak nech na mírném ohni zvolna probublávat dobrou půlhodinu.

6.      Po jejím uplynutí sundej hrnec s polévkou z plotny. Bez zbytečného otálení se chop ponorného mixéru, ponoř jej do polévky a mixuj, dokud polévka nezíská příjemnou hladkou konzistenci.

7.      V této chvíli je tvá polévka prakticky hotova, stačí už jen vmíchat nastrouhaný sýr, jenž se záhy rozpustí a dodá chuti potřebnou hloubku, a také pažitku, která s sebou přinese atraktivní svěžest.

8.      Ještě polévku pro jistotu ochutnej, případně dolaď jakékoliv nedostatky, a pak už můžeš nést na stůl, spolu s dobrým chlebem.