Foodparade zase o krok dál!

Tento víkend proběhl již 5. ročník festivalu Foodparade! A i letos organizátoři nezklamali a nabídli bohatý gurmánský program, který přilákal neuvěřitelných 15 000 návštěvníků, kteří ochutnali přes 50 000 degustačních porcí, a to podle talířků! (Kde jsou dobroty, jako zmrzlina, či muffin do ruky?).

Nejúspěšnějšími restauracemi s největším ohlasem se staly Hotel Jítrava, U Emy Destinové, Burger Bar, Burger meets Diplomat, Bresto a Steakgrill. Příjemnou novinkou byla i nová vegetariánská restaurace Etnosvět.  Nejvíc ale chutnalo maso, ať jako steak nebo v burgeru, samozřejmě zmrzlina od Angelato, i další sladkosti. Stále více příznivců si nachází i raw strava a hmyz. Víno Hruška a Premiere Wines &  Spirits vyprodali své zásoby a museli dojet pro další.

Z doprovodného programu je dobré zmínit show Hmyz na talíři s Milanem Václavíkem, velký ohlas, nebo kuchařské show Mladé fronty i restaurací jako La Gare či U Emy Destinové. A také již tradiční Mistrovství ČR ve filetování lososa, vítěz pojede do Norska, obhlédnout, jak to vlastně v těch sádkách s lososy je.

Novinkou festivalu byl Chefparade foodie stan, ve kterém jste mohli potkat začínající podnikatele z projektu Chefstarter a také několik food blogerů, kteří si připravili workshopy, přednášky a ochutnávky.

Za Chefstarter (inkubátor pro začínající podnikatele v oblasti jídla) se představili Kiš Kiš – domácí quiche, Pannyruty – ručně vyráběné čokoládové kuličky a Rakletárna – originální podávání sýra Raclette. Všechny tyto projekty nechaly diváky nahlédnout do tajů přípravy svých delikates a samozřejmě nechyběla ani ochutnávka.

Další důležitou součástí programu byly vstupy foodblogerů. Blogerka z Pieces Of My World nám předvedla práci s čokoládou a povídala o fair trade, Máma v kuchyni nás zasvětila do toho, jak by se správně měly stravovat děti, autor blogu Kafeblok vyprávěl příbeh kávy a připravil ukázku přípravy kávy metodou aeropress, Popečeníčko.cz připravilo workshop zdobení cupcakes s pomůckami Cake Boss, Baby Bistro porovnání kupovaných a domácích příkrmů pro děti s ukázkou vaření, autorka blogu Vařeniště mluvila o zdravém vaření a stravování, Kates Cuisine porovnala dobré a špatné potraviny, Jarmila Sweet zasvětila diváky do základů veganství a lifestylová blogerka z Lovestyle by Tez s námi zdobila zavařovací sklenice, které mohou skvěle posoužit jako dekorace nejen do kuchyně.

5. ročník festivalu se jistě vydařil a zase pokročil směrem kupředu za lepší gastronomií, i jejím šířením mezi milovníky dobrého jídla a pití.