Banh Mi – světový street food No. 1 dobývá Prahu

Světový street food, který je označován za nejlepší sendvič světa, se nezrodil tradičně v Paříži, ani New Yorku. Bánh Mí pochází z Vietnamu a oproti klasické fast food stravě v sobě snoubí výrazné chutě, nádech exotiky a hlavně skvělé výživové hodnoty, které nezahýbou ani s vaší dietou.

Co je to Bánh Mí?
Bánh Mí je vietnamský název pro plněné francouzské bagety, do nichž se tradičně dává chutné hovězí, vepřové, kuřecí i mleté maso. Dokonalá kombinace čerstvých vietnamských bylinek a zeleniny vám zaručí neodolatelnou chuť tohoto pokrmu, kterou dále podtrhuje po domácku připravený dresing a čerstvá bageta.

Tento street food se zrodil v období francouzské kolonizace ve 20. stol. přímo v ulicích Vietnamu. K výtečné vietnamské kuchyni přispěli francouzští obyvatelé Vietnamu svým umem výroby francouzských baget a zázrak byl na světě.

Je Bánh Mí opravdu zdravý fastfood?
Bánh Mí se zrodilo přímo na ulicích vietnamských velkoměst. Díky tomu si původní i nynější receptura zakládá na používání přírodních surovin, které jsou od masa až po dresing připravovány po domácku bez dnes již všudypřítomných éček a dalších chemických přísad. Spojení domácí pečené bagety, čerstvých bylinek a nakládané či syrové zeleniny lze Bánh mí opravdu označit za zdravý street food, který ještě lépe chutná.

Kam za Bánh Mí v Praze?
Pokud chcete ochutnat pravé Bánh Mí, navštivte první bistro v ČR – Bánh Mí Makers v Bílé labuti. Hned u vstupu do obchodního domu na vás čeká originální vietnamský fast food, kde vám zaručí čerstvé a dvakrát denně pečené domácí bagety. Veškeré suroviny v bagetách pochází výhradně z Vietnamu a jsou bez éček a umělých přísad.
www.banhmimakers.cz