Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Dny českého piva startují 27. září a potrvají celý týden

27. září 2015 | 18:00 - 4. října 2015 | 17:00

0Kč

Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) uspořádá již třetí ročník akce Den českého piva, která se letos navíc rozšiřuje na celý týden a mění název na Dny českého piva. V letošním roce předpokládají organizátoři aktivní zapojení na 6 000 podniků, což je o polovinu více než v zatím rekordním loňském roce. Akce odstartuje tradičně 27. září, v předvečer svátku sv. Václava, který je patronem českého piva. Oslavy pak završí Den otevřených pivovarů, který je naplánovaný na sobotu.

Dny českého piva budou zahájeny v jednotlivých podnicích v neděli 27. září v 18.00 symbolickým narážením sudů piva. Ve vybraných městech se slavnostního zahájení zúčastní také sládci, starostové a další představitelé města. Přestože spotřebitelé mohou Dny českého piva oslavit v kterémkoliv svém oblíbeném podniku, akci navíc aktivně podpoří na 6 000 restaurací a hospod po celé České republice, které si pro tuto událost připravily nejrůznější speciální nabídky, jako například speciální pivní menu, pivní speciály nebo návštěvu místního sládka.

Milovníci piva ocení také letošní novinku a sice Den otevřených pivovarů, který se uskuteční v sobotu 3. října. V tento den se otevřou brány zúčastněných pivovarů po celé České republice a řada z nich zůstane pro návštěvníky přístupná až do pozdních večerních hodin. Prohlídky jsou určené široké veřejnosti a budou doplněny netradičním programem, který přinese zajímavé informace jak laikům, tak i „Ze Dne českého piva se již za dva roky vytvořila tradice, která zajímá nejen konzumenty, ale i pivovary a restaurace. Proto jsme se rozhodli tyto oslavy rozšířit na Dny českého piva a přidat nový prvek – Den otevřených pivovarů. Věřím, že během pár let se z události může stát skutečný celonárodní svátek pro všechny, co mají rádi české pivo a chtějí ho s námi oslavit,“ uvedl František Šámal, předseda ČSPS.

Cílem Českého svazu pivovarů a sladoven je vybudovat silnou tradici oslav Dnů českého piva a současně posílit konzumaci čepovaného piva, která dlouhodobě klesá na úkor lahvového. Letošní ročník opět podpoří dvě desítky pivovarů a minipivovarů, které reprezentují přes 90 % tuzemského pivovarského trhu. Další informace o letošním ročníku Dnů českého piva budou dostupné na webových stránkách, včetně postupně aktualizovaného seznamu zúčastněných podniků.

Podrobnosti

Zahájení:
27. září 2015 | 18:00
Ukončení:
4. října 2015 | 17:00
Cena:
0Kč
Rubriky Akce:
, , ,
Štítky Akce:
, ,
Webová stránka:
http://www.dnyceskehopiva.cz

Pořadatel

Český svaz pivovarů a sladoven
Email:
vladimir.balach@cspas.cz

Místo konání

Praha
Česká republika + Google Mapa