Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Street Food Festival Zone bude součástí dvoudenního programu Life Sciences Film Festival.

17. října 2015 | 8:00 - 18. října 2015 | 17:00

0Kč

Street Food Festival(SFF) Zone najdete 17. a 18. října jako součást Life Sciences Film Festival(LSFF) v areálu kampusu v pražských Dejvicích.

Máme za sebou čtyři velké festivaly(u pražského clubu Cross, v brněnské Industře, na Výstavišti v Holešovicích a poslední na Nákladovém nádraží Žižkov – více než 4000 návštěvníků) a menší – pravidelné Street Food Jamy. Tentokrát to ale bude zase jiné…

Rozhodli jsme se uspořádat Street Food Festival Zone.

Na festivalu, který díky svému zaměření skvěle ladí s naším konceptem. Skrze svoje filmy a workshopy přináší mnoho odpovědí a ještě mnohem více otázek na téma “opravdového” jídla, enviromentální problematiky, souvislosti civilizačních chorob a potravy podle známého Michaela Pollana, schopnosti planety uživit stále narůstající populaci, nebo třeba lepku aj.

Představujeme vám tedy Life Sciences Film Festival(www.lsff.cz)! V prostoru mezi vysokými školami a v Národní technické knihovně v Praze 6 – Dejvicích najdete na jednom místě nejenom Street Food Zónu plnou skvělého tradičně netradičního jídla a projekcí vítězných filmů mezinárodní filmové soutěže LSFF 2015, ale také přednášky, diskusní panely, workshopy a další program, který se svými tématy vzájemně skvěle doplňuje s konceptem SFF. Věnuje se totiž nejen potravinářským a zemědělským vědám, ale také zdraví, udržitelnosti, životnímu prostředí i ekonomice.

Heslo našeho festivalu zůstává „…každý sám za sebe a všichni pro vás…“.

Na jedné straně se objeví opět profesionálové i amatérští performeři s tím nejlepším ze street foodu. Tedy jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze, inspirovaný buď zajímavým zahraničním streetfoodem(např. galetky a palačinky, sekaná v housce, hamburgery, pizza, tacos, falafel, sendviče, polévky, ale i sushi nebo Pho), nebo vylepšením streetfoodu místního. Chceme se vrátit k samotným kořenům street foodu a zachovat ho v jeho naprosté jednoduchosti a účelnosti, bez zbytečných příkras.

Kvalitní, pestrá a originální nabídka jídel je sice jednou ze zásadních myšlenek SFF, nicméně zároveň se SFF vždy zaměřujeme i na zajištění účasti zajímavých lidí, projektů, odborníků, hudby, ale i neziskových záměrů a převratných koncepcí. Na straně druhé a přesto ruku v ruce proto zazáří program Life Sciences Film Festival. Celá akce je pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě, v multikulturní prostředí se cítí jako doma a baví je netradiční prostory, ale i pro další lidi, kteří se chtějí přijít prostě pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu.

Desátek (tedy 10% z denního obratu), který vybereme od amatérů, tentokrát půjde na paliativní péči. O konkrétních projektech vás budeme včas informovat.

Více informací i průběžné doplňování konkrétních profíků i amatérů, kteří nám předvedou skvělou pouliční kuchyni, můžete najít zde.

Podrobnosti

Zahájení:
17. října 2015 | 8:00
Ukončení:
18. října 2015 | 17:00
Cena:
0Kč
Rubriky Akce:
, , ,
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/streetfoodfestivalcz

Místo konání

Národní technická knihovna
Dejvická
Praha 6, Česká republika
+ Google Mapa