Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Týden kávy již po páté a nejen v Brně!

1. října 2015 | 8:00 - 7. října 2015 | 17:00

0Kč

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž vždy od 1. do 7. října narazíte všude tam, kde voní káva.

Kávová osvěta Týdne kávy se však již od loňských ročníků rozšiřuje daleko za hranice jihomoravské metropole. Z devadesáti zapojených kaváren, které se v pátém ročníku připojily ke kávovým oslavám, najdeme rovnou třetinu mimo Brno, ve Zlínském kraji zvláště. Letos proto Zlín prožije vlastní Den kávy.

Vedle nabitého kávového a kulturního programu zapojených kaváren z celé České republiky, mohou zájemci navštívit během festivalového týdne také speciální kávový program, který se letos bude nově odehrávat hned na několika atraktivních místech Brna.
Celotýdenní kávový maraton bude v první říjnový den slavnostně zahájen v Impact Hub Brno, kde díky novému filmu o kávě s názvem Caffeinated odhalíme příběh kávy prostřednictvím pohledu lidí, kteří jí zasvětili svůj život. Zahájení se však především ponese v duchu přivítání zahraničního hosta z Brazílie, země s největší produkcí kávy na světě. Smyslem jeho návštěvy je snaha Týdne kávy upozorňovat veřejnost na místa původu kávy, způsoby a podmínky jejího pěstování. Přední brazilský barista a kávový odborník Marcelo Wesley Babinski nás v tento den vezme na virtuální prohlídku kávové farmy.

Nikoli jeden, ale hned dva dny bude brněnská Adam Gallery doslova provoněná kávou. V pátek 2. a v sobotu 3. října ji totiž o oba dny od 11.00 do 19.00 obsadí stánky lokálních pražíren. S koupí vstupenky, která je letos na Trzích kávy novinkou, získá návštěvník neomezenou konzumaci káv od více než třiceti kávových značek, zúčastnit se může šestnácti cuppingů a pěti přednášek včetně exkluzivní výstavy nejmodernější kávové technologie.
Návštěvníci se zájmem dozvědět se o kávě ještě více se mohou těšit také na celý jeden festivalový den vyhrazený přednáškám. Kávovou neděli plnou přednášek bude hostit Knihovna Jiřího Mahena, která v tento den obyčejně otevřená není. Foyer a sál knihovny však tentokrát obsadí zajímavé nejen české osobnosti kávového světa s přednáškami o všem, co se kávy týká. Poznat kávový svět z druhé strany šálku nabídne po celý festivalový týden nejen barista Marcelo Wesley Babinski, ale také baristé ze zapojených kaváren na speciální Soutěži baristů Týdne kávy, jejímž smyslem je zhodnocení dovedností zúčastněných baristů profesionálními porotci. Těmi budou opět přední čeští baristé Michal Křižka, František Roháček, Zdeňek Smrčka a Peter Ondrejka.

Zapojené kavárny mimo Brno: Ostrava, Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Napajedla, Huštěnovice, Klentnice, Znojmo, Vojkovice, Velká Bíteš, Mikulov, Rožnov pod Radhoštěm, Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Litomyšl, Jindřichův Hradec, Počátky, Roztoky

www.tydenkavy.cz

Podrobnosti

Zahájení:
1. října 2015 | 8:00
Ukončení:
7. října 2015 | 17:00
Cena:
0Kč
Rubriky Akce:
, , , , ,
Štítky Akce:
, , , , ,
Webová stránka:
http://www.facebook.com/tydenkavycz

Pořadatel

Kulturárium, o. s., KAVA TEAM s.r.o., Kávové listy
Telefon:
+420 773 562 742
Webová stránka:
www.tydenkavy.cz

Místo konání

Neznámé místo konání
Brno, Zlín, a další, Česká republika + Google Mapa