Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

VEGEFEST

26. září 2015 | 11:00 - 27. září 2015 | 18:00

100Kč

Oslava jídla a pestrých vegetariánských chutí, ochutnávky živé kuchyně, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a netradiční program pro děti i dospělé. To vše přinese již tradiční vegetariánský festival pro šest smyslů – Vegefest 2015. Jeho pátý ročník proběhne 26. – 27. září 2015 ve Starém Purkrabství na Vyšehradě.

Festival vznikl v roce 2011 se záměrem představit rozmanitost, možnosti a nové trendy současného vegetariánství a zdravého stravování. Po čtyřech ročnících se hlavní záměr festivalu ukotvil v potřebě šířit ideu rozvoje udržitelných a přirozených podmínek života na Zemi, v souladu s uvědomělým přístupem k přírodním zdrojům a jejich šetrnému využití.

Hlavním pilířem festivalu je gastronomická nabídka vegetariánských, veganských i vitariánských pokrmů, které se většinou připravují přímo na místě před očima návštěvníků. Součástí hlavního programu budou přednášky na témata s vegetariánskou problematikou a témata o udržitelném životním stylu a živé ukázky vaření s komentářem ve festivalovém „kulishowroomu“.

Doprovodný program potěší děti i dospělé. Program je tedy připraven nejen pro jednotlivce, ale pro celou rodinu. „Návštěvníci se mohou těšit na živé koncerty, kruhy zpívání a bubnování, cvičení a pohybové workshopy pod širým nebem, dětský koutek, divadlo pro děti, masážní stan a další. Letos se v programu objeví například Létající koberecDalibor NeuwirtJayamantra, taneční divadlo Bílá velryba, Michal Haman, a hlavním hudebním hostem festivalu bude v neděli Satyadev Barman z Indie, kterého na tabla doprovodí Tomáš Reindl“ popisuje Tereza Dlabalová, organizátorka festivalu.

Součástí festivalové scény bude letos nově i „Dařiště“ (zajišťuje Hearth.net). Místo, kde můžete něco darovat nebo si něco vzít.  „Dařiště“ bude zaměřeno na výměnu receptů, vlastních výrobků (trvanlivé potraviny, domácí kosmetika a podobně) a kuchyňského náčiní.

Návštěvníci si mohou odpočinout v „houpacích sociálních sítích“ s příběhem, které upletli vězni či mladí lidé bez domova. Součástí Vegefestu je nabídka festivalové tržnice, kde budete moci zakoupit sortiment potravinářského i jiného zboží z oblasti zdravého životního stylu.

Hlavní novinkou 5. ročníku je přístup k odpadům. V letošním roce chceme v souladu s posláním festivalu zabránit vytvoření několika tun netříditelného odpadu a přiblížit se tak koncepci Zero Waste. Uzavřeli jsme spolupráci se společností Bio Planeta, která zajistí hromadně pro celý festival nádobí z kompostovatelného plastu a jeho likvidaci, a také likvidaci bio odpadu, a tuto skutečnost chceme v mediální kampani podpořit. Vyzýváme také všechny návštěvníky Vegefestu, aby si přinesli na festival vlastní příbor, a pomohli tak minimalizovat množství odpadu,“ říká Tereza Dlabalová.

Podrobnosti programu budou aktualizovány na www.vegetarianskyfestival.cz

Vstupenky na festival lze zakoupit v předprodeji na www.vstupenkov.cz. Lístky z předprodeje budou zařazeny do soutěže o věcné ceny. Hlavní cenou soutěže je odšťavňovač Kuvings (B6000 červený) v hodnotě 11490 Kč, který do soutěže věnovala společnost Traminal provozující e-shop ATRANET. Losování proběhne přímo na festivalu v neděli 27. září odpoledne.

Restaurace, které se podílejí na gastronomické nabídce Vegefestu:

vegetariánské: Floresta catering, Podolka, Lavička, Pasta Fidli, aKoření

veganské: Krmelec Vršky, Veggie Point, Zoe Café, Chlebíček, Jako doma, Svatava Jenšovská, Japů

raw: Rawstlinka, Živé potěšení, Raw Therapy, Raw for You, Rawvolution

Ostatní dodavatelé: Dobrá čajovna, Naturalis, Matcha tea, Dobré ghí, Biopekárna Zemanka, Vivo Food, Stykra, Feel Good Family, Dobré čaje, Coffee With Love, Cool Coco, Naturesa, Sladstar, Aristeon, Werner Zuglauer, Petra Valšová, Sogema, Bernard, Brána k dětem, Edyart, Partylite, Mýdlárna Šiva, Nepálčata, Pacha Mama, Shiva Shop, Ahinsa Shoes, Pathik, Alena Šumová, Kvalitní život

Doprovodný program:

Akademie léčivé výživy, Bez obalu, Bio Planeta, Hearth.net, Kéž jsou všechny bytosti šťastny, Houpací sociální sítě, Akademie soběstačnosti, Tvoříme pískem, Fakeer Healing Temple

Pořadatelé: NKP Vyšehrad, Sklenářka, Floresta

Hlavní partneři: Atranet, Maitrea, Feel Good Family, Bio Planeta, Envirostyl, AVE, Bernard, Gastrofresh

 

Podrobnosti

Zahájení:
26. září 2015 | 11:00
Ukončení:
27. září 2015 | 18:00
Cena:
100Kč
Rubriky Akce:
, , , , ,
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
http://www.vegetarianskyfestival.cz

Pořadatel

NKP Vyšehrad, Sklenářka, Floresta
Telefon:
+420 602 200 445
Email:
darina.miklovicova@gmail.com
Webová stránka:
www.vegetarianskyfestival.cz

Místo konání

Vyšehrad, Staré purkrabství
Praha, Česká republika + Google Mapa