Kam za červnovou gastronomií?

Červen přináší spoustu klasických i exotických chutí. Za těmi klasickými zavítejte na některou vinnou akci, nebo na pivní slavnosti. Pokud dáváte přednost spíše novým a zajímavým pokrmům, navštivte středomořský festival, nebo si objednejte menu v Grandresturantu Pupp či v restauraci Vyhlídka.

Lahůdky z černých letních lanýžů

1. – 30. června 2013, Grandrestaurant Pupp, Mírové náměstí 2, Karlovy Vary, region Karlovarský

 

Luxusní restaurant Grandhotelu Pupp přichází s lahodným čtyřchodovým menu. Hlavní surovinou, která propojí celé menu, se stane gastronomická hvězda – oblíbený lanýž. Ani o další zajímavé suroviny však nebude nouze, v menu se také objeví steak z pštrosa, nebo filátko kambaly.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/lahudky-z-cernych-letnich-lanyzu-5900.html

 

Jahodové menu

1. – 30. června 2013, Spa hotel Lanterna – restaurace Vyhlídka, Velké Karlovice, region Zlínský

 

Dovedete si představit jahodové menu? Že ne? Zavítejte do zážitkové restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích, kde se tohoto úkolu zhostili se ctí! Pochutnáte si zde na čtyřchodovém menu, přičemž každý jednotlivý chod opravdu obsahuje jahody.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/jahodove-menu-5899.html

 

Festival středomořských chutí a vůní

6. – 9. června 2013, Ovocný trh, Praha 1
 

Ovocný trh se promění na celé dva dny ve středomořské městečko a nabídne pohodu, nezapomenutelnou středomořskou atmosféru s prodejními stánky, hudbou, lehátky a hlavně s dobrým jídlem. Středomořské lahůdky budou k ochutnání přímo na místě, nebo k zakoupení domů.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/festival-stredomorskych-chuti-a-vuni-5869.html

 

Pivní festival Jičín

6. – 9. června 2013, Zimní stadion (víceúčelová hala), Jičín, region Královéhradecký

 

Pivní slavnosti v Jičíně budou mít svou premiéru, přijďte se podívat, jak se první ročník vydaří. Čepovat se bude několik druhů piva, podávat se bude grilované maso a klobásy a prodávat poctivé produkty jako domácí máslo, nebo italská káva.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/pivni-festival-jicin-5882.html

 

Vinfest 2013

7. června 2013, Besední dům, Komenského náměstí 8, Brno, region Jihomoravský

 

Přijďte se osobně seznámit s vinaři, kteří vám ochotně představí svou produkci i služby. Brněnský vinařský festival přináší přehlídku a současně ochutnávku špičkových vín. Ochutnávat se budou vína jihomoravská a kromě vína ochutnáte také sýry a kávu.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/vinfest-2013-5872.html

 

Valašskomeziříčská Grillpárty

7. – 8. června 2013, Fotbalový stadion, Žerotínova 736, Valašské Meziříčí, region Zlínský

 

Cokoliv, co se dá ogrilovat, to se na vás bude ve Valašském Meziříčí usmívat z grilu. Pořadatelé si pro vás připravili neojblíbenější druhy masa, grilované ryby, klobásy, špízy, žebírka, ale také sýry a zeleninu. Chybět nebude ani pečené sele a pochoutky z udírny. A nemusíte se bát, že se budete mezi jednotlivými ochutnávkami nudit, připraven bude hudební a kulturní program.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/valasskomeziricska-grillparty-5842.html

 

 

Po vinařských stezkách s Českým rozhlasem Brno

8. června 2013, Náměstí Svobody, Strážnice, region Jihomoravský

 

Druhý díl seriálu turistických akcí na Moravských vinařských stezkách vás zavede do okolí hlavního města folklóru a dobrého vína, do Strážnice. Zažijte atmosféru začínajícího léta mezi vinicemi, objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny. V cíli se můžete těšit na posezení u cimbálky a ochutnávku vín v areálu petrovských Plžů.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/krajem-vina-2013-5293.html

 

10. národní přehlídka – sýry a víno, 8. eno-gastronomická přehlídka – ryby a víno

14. – 15. června 2013, Historické centrum, Prachatice, region Jihočeský

 

Smyslem těchto národních přehlídek je především podpora a propagace českých a moravských produktů a podpora osvěty v oblasti vinařské a stravovací kultury. Tradičně se můžete těšit na kuchařské studio, na přehlídku nejměné pětatřiceti vinařství a na ochutnávku kvalitních českých ryb a sýrů.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/10-narodni-prehlidka-syry-a-vino-8-eno-gastronomicka-prehlidka-ryby-a-vino-5520.html

 

Jihlavské pivní pábení

15. června 2013, Amfiteátr, Březinovy sady, Jihlava, region Vysočina

 

Pivních festivalů se po republice koná celá řada, proč navštívít právě ten jihlavský? Protože zde můžete ochutnat řadu čerstvých, nefiltrovaných a nepasterizovaných speciálů z produkce malých, českých rukodělných minipivovarů. O zábavau se mezi ochutnáváním oblíbeného moku postará bohatý hudební doprovod.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/jihlavske-pivni-pabeni-5300.html