Limetkový pie

Šéfkuchař Roman Dolejš, který vládnul kuchyním na exotických ostrovech i v horských střediscích, si pro vás připravil recept na limetkový pie originálně pocházející z karibského menu. K receptu sám říká: „Skvělý letní dort, jímž jsme v Karibiku ohromili každého. Tento dort je hodně výjimečný svou pro Evropany neznámou chutí. Vzpomínám, že byl mezi favority anglického guvernéra Kajmanských ostrovů, který k nám občas zavítal. Tento pie má navíc jednu velikánskou výhodu, a to že se dá upéct také ve formě hřbetu bez cukrové polevy. Ve formě se dá krásně zamrazit přes noc a potom podávat mražený.“ Tento a další skvělé recepty najdete v Romanově nové knize Svět na pánvi.

 

Smícháme najemno rozdrcené sušenky, rozpuštěné máslo a vytvoříme krustu. Do koláčové formy rozprostřeme a rozmačkáme krustu

a dáme na 20 minut vychladit do ledničky.

 

V mixeru smícháme kondenzované mléko, limetkovou šťávu a kůru. Smetanu vyšleháme a přidáme do směsi z kondenzovaného mléka.

 

V ledové vodě rozpustíme 3 plátky želatiny, scedíme a lehce ohřejeme. Vmícháme do směsi, kterou vlijeme do připravené formy s krustou. Dáme do lednice vychladit minimálně na 1 hodinu.

 

Mezitím si připravíme glazuru. Suroviny na glazuru společně zahřejeme, zchladíme na pokojovou teplotu a nalijeme na vychlazený páj. Necháme 20 minut tuhnout.

 

 

Recept pochází z kuchařky Romana Dolejše Svět na pánvi aneb Cesta za šéfkuchařskou čepicí.

Kniha vyjde v nakladatelství Smart Press 5. října 2012.

 

 

NÁŠ TIP:

Vyzkoušejte další Romanovy recepty z jeho nové kuchařky – Hovězí oháňka po karibsku či Dýňový koláč nebo si přečtěte více o tomto jedinečném šéfkuchaři v našem článku!