Gastronomické léto v Čechách pokračuje!

Prázdniny se pomalu, ale jistě blíží do své poloviny, což znamená, že gastronomické události jsou neustále v plném proudu. Kdy jindy si užít tolik dobrých chutí a vůní, než pod zelenými stromy, svítícím sluncem a za zvuku zpívajících ptáků. Ať máte skulinku v pečlivě naplánovaném programu, nebo jste dobrodruzi a vše necháváte na poslední chvíli, rozhodně neváhejte a přečtěte si následující řádky, které vás zavedou za mnoha chutěmi z celého světa. Kdybychom se náhodou netrefili do vašeho gusta, neváhejte využít našeho kalendáře a najít tak to vaše „pravé ořechové“.

Harrachovské pivní slavnosti

 20. července 2013, Areál pivovaru a sklárny Novosad, Harrachov, region Liberecký

 

Čerstvý horský vzduch a bohatou nabídku piv z jednoho minipivovaru a několika pivovarů si můžete vychutnat po celou sobotu v Harrachově. Jste-li soutěžně zapálení, určitě vás potěší celá řada připravených „sportovně-pivních“ klání. Aby vám pro zápolení nechyběla kuráž, bude možnost si dát i něco ostřejšího a po výkonu si u stánků zajisté rádi dopřejete bohaté občerstvení.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/harrachovske-pivni-slavnosti-5990.html

 

Meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána

20. července 2013, Centrum města, Miroslav, region Jihomoravský

 

Město Miroslav se na jeden den převlékne do meruňkové a nabídne pořádnou dávku zábavy, dobrého jídla a pití. O zábavu se postará tradiční trh, ukázka lidových řemesel nebo slet ultralehkých letadel. Gastronomická stránka nebude o nic méně rozmanitá. Těšit se můžete na kuchařské show, ochutnávku meruňkových pálenek, ochutnávku vín z okolí Miroslavi a také na soutěže pro jedlíky.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/merunkobrani-s-jarmarkem-u-floriana-5935.html

 

Pekařská sobota

20. července 2013, Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm, region Zlínský

 

Lahodná vůně domácího pečiva zahalí celý rožnovský skanzen. Že nevíte, jak se dříve pekl chleba a další pekařské dobroty? Zde vám to zkušení pekaři velmi rádi předvedou a také změří své síly v pekařském trojboji, při kterém jim budete moci fandit. Chybět nebude ani výstava pečiva a hudební doprovod.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/pekarska-sobota-5975.html

 

Staročeské hody

20. července 2013, Historická vesnice Botanicus, Ostrá 8, Ostrá, region Středočeský

 

Zajímá vás, co jedli a pili naši předkové? To vám nezbývá, než se vydat do Historické vesnice Botanicus a vyzkoušet si vše na vlastní kůži. Dostane se vám zde nejen přednášek o kuchyni našich dávných předků, ale také ochutnávek těchto pokrmů. Velkou zajímavostí je zajisté také sama historická vesnička a možnost vyzkoušet si dávná řemesla. A až budete mít všeho „plné kecky“ k odpočinku poslouží voňavá bylinná zahrada.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/staroceske-hody-5991.html

 

Festival národů Podyjí

19. – 21. července 2013, Náměstí, Mikulov, region Jihomoravský

 

Opravdový festival chutí zažijete o nadcházejícím víkendu v jihomoravské perle mezi městy v Mikulově. K ochutnání zde budou kuchyně osmnácti národů a regionů. Jmenujme třeba goralskou, chorvatskou, italskou, srbskou, záhoráckou a vídeňskou. Festival se však nebude pyšnit pouze mezinárodní kuchyní, ale také hudbou, filmem, divadlem a mezikulturní soudržností.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/festival-narodu-podyji-5934.html

 

Hudební festival Znojmo

12. –  28. července 2013, Město Znojmo, region Jihomoravský

 

Další ročník tohoto hudebně-gastronomického festivalu se zaměří na hudbu francouzského královského dvora a slibuje několik světových premiér nejen z oblasti klasické hudby. Jako každý rok bude na všech koncertech připravena beseda a degustace od jednoho z partnerských vinařů. Pozadu nezůstanou ani místní restauratéři, kteří nabídnou ty nejlepší festivalové speciality.

 

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/hudebni-festival-znojmo-5317.html

 

Rožnovská Grillpárty

26. 27. července 2013, Areál fotbalového stadionu, Rožnov pod Radhoštěm, region Zlínský

 

Rošty profesionálních kuchařů se rozžhaví a tito odborníci na slovo vzatí vám připraví nezapomenutelné pochoutky. Grilovat zde budou různé druhy steaků – od drůbežích přes vepřové až po hovězí. Na grilu se ocitnou také ryby, uzeniny, sýry, zelenina a houby. A chybět nebude ani nabídka několika druhů piv.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/roznovska-grillparty-5988.html

 

Šramlfest

26. 27. července 2013, Mikulášské náměstí, Znojmo, region Jihomoravský

 

Dokonalé propojení typicky jihomoravských a českých receptů s kuchyní evropských zemí, Orientu nebo Jižní Ameriky garantuje obrovskou pestrost nabídky pokrmů a dokonalý zážitek, který vám zajistí nepřeberné množství chutí. Tento multikulturní festival však nabízí také duševní obohacení a to v podobě filmů, hudby a divadla.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/sramlfest-5997.html

 

Festival česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice

27. července 2013, Areál zámeckého parku, Buchlovice, region Zlínský

 

Pořadatelé slibují spoustu zábavy, dobrého jídla, ale také poučení. Akce je cílena na zastánce tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku na Uherskobrodsku, na stoupence tradičních řemesel kultury a také je určena pro gurmány vyznávající tradiční českou kuchyni. Tu také v hojném množství ochutnáte, podávat se budou česnekové speciality.

http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/festival-cesneku-na-zamku-a-v-mestecku-buchlovice-5936.html