Kapustová polévka

Jednou z nejsnazších cest, jak se zahřát v tomto nevlídném počasí, se jeví poctivá a horká polévka. Klasickým zástupcem českých polévek je třeba polévka kapustová. Kapusta obsahuje celou řadu vitamínů a vlákninu, působí tedy blahodárně na náš organismus. Spojte výborné s užitečným a potěšte své chuťové pohárky.

Z kapusty otrhejte vrchní nepěkné listy a polovinu hlávky nakrájejte na nudličky. Dejte je do síta, propláchněte vodou a nechte okapat. Cibuli oloupejte a nasekejte nadrobno. Mrkev očistěte a nakrájejte na půlkolečka.

 

V hrnci zahřejte olej, vsypte nadrobno nakrájenou cibulku a mrkev. Krátce restujte – jen tak, aby cibulka změkla a zesklovatěla. Pak zaprašte moukou a za stálého míchání restujte asi 2 minuty (vzniklá jíška musí zůstat světlá). Do hrnce přilijte 1 l studené vody a promíchejte metlou, aby se jíška rozpustila. Uveďte do varu a 5 minut vařte.

 

Uzené maso nakrájejte na kostičky. Přidejte ho do hrnce společně s kapustou, česnekem, kmínem, pohankou, lžičkou soli a špetkou pepře. Vařte přibližně 20 minut, dokud kapusta nezměkne.

 

Tip: Polévku můžete 5 minut před koncem vaření zjemnit 100 ml smetany na vaření nebo na talíři ozdobit zakysanou smetanu.

 

 

Recept pochází z knihy: JEZTE ČESKY

Vydalo nakladatelství Smart Press

Autorky: Jana Vašáková, Zdena Skokanová N.