Lokál U Bílé kuželky vrací zašlou slávu české hospodské kuchyni

Tradiční české pivnice s typickou bezprostřední atmosférou a kvalitou služeb z dob zlatých časů pražské gastronomie, kdy každý host byl na prvním místě a štamgast váženým pánem, do života dnešních Čechů vracejí Lokály, součást restaurační sítě Ambiente.

Lokály dávají svým hostům jistotu, že každý den najdou v důvěrně známém prostředí poctivé jídlo, skvěle ošetřenou plzeň od mistra výčepního a vždy ochotnou obsluhu. A v Lokálu U Bílé kuželky je čeká ještě něco navíc – jedinečný genius loci domu, který stojí v těsné blízkosti Karlova mostu, v srdci Malé Strany už od roku 1710! Dvoupatrový nárožní vrcholně barokní dům byl postaven podle projektu Kryštofa Dientzenhofera, v roce 2004 prošel rekonstrukcí a dnes patří k národním kulturním památkám. Nároží zdobí nika se sochou sv. Josefa s Ježíškem a pod nimi domovní znamení v podobě štukové kuželky, která dala Lokálu jméno.

 

Optimálně vychlazená plzeň je čepovaná nejkratší cestou z tanku do skla, a to nejen na hladinku, ale také jako šnyt a mlíko. Kuchaři, kterým šéfuje Marek Janouch, nepoužívají umělá dochucovadla, polotovary ani další fígle, oblíbené v kuchyních mnoha českých hospod, aby jídlo bylo rychlejší, méně pracné a levnější… Vaří se poctivě, z čerstvých surovin, „hotovky“ tady zakládají několikrát denně. Suroviny pocházejí převážně od regionálních dodavatelů, uzeniny dodává vlastní značka Ambiente – Amaso, která při jejich přípravě používá maso z přeštických vepřů anebo hovězí plemene čestr. Právě prvotřídní uzeniny z Amasa patří v Lokálu U Bílé kuželky k nejoblíbenějším jídlům, stejně jako čerstvě namíchaný tatarák nebo smažený sýr na přepuštěném másle. Mezi nápoji samozřejmě kraluje Plzeňský prazdroj, který tady hosté rádi popíjejí „na stojáka“ na venkovním parapetu, řadu příznivců má také domácí malinovka a hruškovice z dubového sudu. V Lokálu U Bílé kuželky na kvalitu plzně dohlíží mistr světa v čepování piva z roku 2010 Lukáš Svoboda. A to je další rarita, kterou je Lokál U Bílé kuželky jedinečný – pouze tady je možné absolvovat unikátní kurz Škola čepování Lukáše Svobody aneb Načepuj si sám, který v září zahájil už druhý školní rok. V nabídce Školy čepování je také Narozeninové čepování a Pivní týmování pro skupiny přátel, obchodních partnerů či kolegů.

 

Více informací je k dispozici na stránkách http://lokal-ubilekuzelky.ambi.cz/cz/