Tradiční chřestové slavnosti 2015

Milovníci domácího chřestu se dočkají své pochoutky letos již v polovině dubna.  Může za to brzký nástup teplého počasí. „K českému chřestu, který je vedle své výborné chuti plný vitamínů a minerálů a má skvělé detoxikační účinky, si čeští zákazníci nacházejí rok od roku stále více cestu,“ uvedl Jiří Šafář ze společnosti Český chřest, která je v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku jediným pěstitelem v České republice. 

Jako každým rokem bude nejprve k mání bílý chřest, s odstupem pak i chřest zelený. K dostání bude nejprve přímo na farmě v Hostíně a následně také ve vybraných farmářských prodejnách a trzích v Praze a pak i ve všech supermarketech. Výbornou příležitost budou mít všichni milovníci chřestu ale také v sobotu 2.května, kdy se přímo v Hostíně u Vojkovic budou konat tradiční chřestové slavnosti a bude zde k mání mj.chřest za zvýhodněnou cenu. Návštěvníci se ale budou moci těšit také na chřestové speciality, soutěže v pojídání chřestu či ukázky jeho pěstování.

 

Chuť hostínského chřestu je vyhlášena po světě. „Importovaný chřest z ciziny ztrácí přepravou a skladováním svoji přirozenou cukernatost a i svoji unikátní a výjimečnou chuť. Opravdoví gurmání mají proto nejraději co možná nejvíce čerstvý domácí chřest,“ upozornil na specifika českého chřestu Petr Šandera, jehož firma Šandera jej dodává do vybraných restaurací.  Podle něj domácí chřest vydrží doma skladovaný i týden, doporučuje jej například zabalit do mokré utěrky. Během celé sezóny bude podle něj ten nejčerstvější chřest k mání jako každý rok i přímo na farmě v Hostíně u Vojkovic a také na vybraných farmářských trzích a prodejnách.

 

Mezi tradiční a nejčastější úpravy chřestu patří chřestový krém, chřest s rannými bramborami a holandskou omáčkou, chřestové saláty, nechybí nicméně odvážnější, ale přesto chutné kreace jako syrový chřest s jahodami a podobně. Návody na to, jak poznat čerstvý chřest, jak ho upravit pro vaření a řadu receptů, novinek a videí najdou zájemci na webu www.ceskychrest.cz  a facebookových stránkách www.facebook.com/ceskychrest.

 

Pěstitelé českého chřestu také vyzývají zákazníky, aby se podělili o zkušenosti s kvalitou jimi zakoupeného chřestu. „Budeme rádi za všechny připomínky k čerstvosti našeho chřestu u ostatních prodejců a to ať již zasíláním na náš web anebo na Facebooku,“ dodal Jiří Šafář.

 

Pro další informace a fotografie k tiskovému použití kontaktujte prosím:

Jana Charváta na tel. +420 608 827 381 nebo na emailu info@ceskychrest.cz