Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové

Tři úspěšné ročníky Gastronomických slavností Magdaleny Dobromily Rettigové prokázaly, že zájem veřejnosti o kvalitní pokrmy je velký a odkaz největší české kuchařky, která hospodyňky učila, aby ve vaření nepodléhaly stereotypu a experimentovaly, má v Litomyšli odezvu. V roce 2015 si připomeneme výročí 230 let od jejího narození (Všeradice 31. 1. 1785) a také 170 let od úmrtí (Litomyšl 5. 8. 1845).

Čtvrtý ročník městských slavností k poctě a oslavě jedné z nejslavnějších litomyšlských žen tak bude mimořádně slavnostní. Znovu přivede na Smetanovo náměstí kuchařské odborníky, studenty odborných škol, domácí hospodyňky i kutily, milovníky dobrého jídla a pití. Tentokrát se zaměří především na potravinářské produkty českých zemědělců a kvalitní výrobky přímo z farem.

Předběžný program zde

Ochutnávání kulinářského umění restaurací – Gurmánská pouť

Zapojené restaurace z Litomyšle a okolí budou od 11. do 22. května vařit jídla inspirovaná recepty Magdaleny Dobromily Rettigové nebo pokrmy moderní české kuchyně, vařené v duchu motta slavností. Návštěvníci obdrží za jejich konzumaci razítko restaurace do „Karty účastníka Gurmánské pouti“. Kartu s razítky a adresou účastník odevzdá v sobotu 23. května ve stánku pořadatele na Smetanově náměstí. Každý, kdo získá alespoň 4 různá razítka, obdrží hodnotnou cenu. Vyhodnocení soutěže proběhne 23. května v podvečer na Smetanově náměstí.

 

Rettigová znovu ve škole
 

S jídly moderní české kuchyně, připravenými podle motta a tématu gastroslavností, se budou setkávat také žáci a studenti ve školních jídelnách Scolarest. Od pondělí 11. do pátku 22. května bude vždy jeden chod označený logem slavností a strávníci za jeho konzumaci obdrží razítko na soutěžní hrací kartu.

Kartu s razítky soutěžící odevzdá v sobotu 23. května ve stánku pořadatele akce na Smetanově náměstí. Vítěz soutěže s nejvyšším počtem razítek získá lákavou cenu.

 

Soutěž o nejlepší svíčkovou omáčku „SVÍČKOVÁ OPEN“
dle propozic AKC ČR – Východní Čechy – Chuť Česka

Jste si jisti, že Vaše svíčková je nejlepší na světě? Věříte, že takovou, jakou vaří Vaše maminka neumí v žádné restauraci? Zkuste si to! Přineste uvařenou svíčkovou omáčku bez masa a knedlíků v sobotu 23. května na litomyšlské náměstí a porota stejně jako návštěvníci ji ohodnotí. Pokud vaříte opravdu nejlepší svíčkovou, pak získáte cenu od firmy Orion Litomyšl a diplom, který Váš názor definitivně potvrdí.

 

Klání kuchařů o titul CHAMPION Gastroslavností M. D. Rettigové 2015

Který z kuchařů umí uvařit na téma „Zemčata a zelené věci“ nejlépe a stane se tak mistrem letošního ročníku? Soutěžící bude hodnotit odborná porota a nejlepší kuchař se může těšit na cenu od AKC ČR, roční předplatné novin a další ceny.

 

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše

„O kotlík starosty Litomyšle“
 

Vaření kotlíkového guláše na otevřeném ohni je zvláštní obor gastronomie, spojující kuchařské umění s pohodou, dobrou náladou a recesí. Do soutěže se hlásí vždy parta kamarádů, jejichž záměr není jen uvařit vynikající jídlo, ale užít si při vaření spoustu legrace a pobavit publikum. Proto hraje důležitou roli také výzdoba stánku, oblečení kuchařů, někdy je součástí vaření i kulturní program. Kotlík od starosty Litomyšle získá nejnápaditější družstvo s nejlepším gulášem.

 

Soutěž jedlíků bramborových knedlíků – AKC ČR Východní Čechy

 

Jez do polosyta, … nebojte se – my budeme soutěžit o to, kdo sní nejvíce bramborových knedlíků sypaných smaženou cibulkou v časovém limitu, žádné přejídání a povolování knoflíků nehrozí. Soutěž organizuje AKC ČR pobočka Východní Čechy.

 

Soutěž o nejlepší restauraci Gastroslavností 2015

Restaurace, které se budou prezentovat na náměstí, budou zároveň soutěžit – jejich jídla ochutná odborná porota, ale hlasovat budou také návštěvníci slavností. Vyhodnocení proběhne v sobotu v odpoledních hodinách. Opět soutěžíme o ceny.

 

Soutěž o nejlepší bábovku
 

Hospodyňky mohou v neděli 24. května přinést upečenou soutěžní bábovku spolu s receptem do stánku Sboru paní a dívek na Smetanově náměstí. Bábovku je možno na místě pocukrovat. Vyhlášena bude nejhezčí, nejchutnější a celkově nejlepší bábovka. Odměnu získají všichni účastníci, vítězové samozřejmě největší.

 

Více informací a propozice soutěží na www.gastroslavnosti.cz