Jinak řečeno skvělá vína, která rozhodně stojí za vaši pozornost

V rámci 12. ročníku mezinárodní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2015, který proběhl letos 24. dubna ve Znojmě, získaly Templářské sklepy Čejkovice opět medaile, a to hned dvě!

Zlatou za Sang Real Sekt Rosé 2010 v kategorii sektů a perlivých vín se ziskem 86,67 bodů a bronzovou za Merlot Rosé 2014, jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, s 84 body z maximálního počtu 100 bodů.

Sang Real Sekt Rosé Classique 2010

Jakostní šumivé víno, kvašeno v láhvi, demi sec, šarže č. 17

Sekt připravený lisováním celých hroznů odrůdy Rulandské modré se vyznačuje meruňkovou barvou s odstínem koroptvího oka. Vůni dominují jahody se šlehačkou a karamelovým přelivem. V chuti zaujme hravá sladkost s výrazem malinového želé v závěru.

Merlot Rosé 2014

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché

Barva vína osciluje mezi meruňkovou a cibulovou slupkou. Vůně je čistá, intenzivní, připomínající rybízový jogurt, máslovou hrušku a malinový sirup. Chuť je svěží, pikantní, mladistvá s dozvukem bobulového ovoce.

Marketingový a obchodní ředitel Mgr. Lukáš Lukáš k ocenění říká: Že umíme dlouhodobě produkovat vysoce kvalitní rosé vína, potvrzují získaná ocenění z minulých let. Například v rámci této soutěže jsme
v předešlém roce získali stříbrnou medaili s počtem 85,33 bodů za sekt Rosé Brut Classique 2012 a bronzovou medaili za Sang Real Sekt Rosé Classique 2010 s ohodnocením 84,67 bodů. V roce 2013 pak stříbrnou medaili za šumivé víno Rosé Brut Charmat s 85,67 body.

Vychutnejte si tedy originální a kvalitní templářská vína. Aktuální informace lze sledovat na facebooku Templářské sklepy Čejkovice a na stránkách  www.templarske-sklepy.cz, kde lze vína i objednávat.

Patnáctičlenná komise složená z enologů, sommelierů, vysokoškolských pedagogů a inspektorů SZPI ohodnotila 123 přihlášených vín z Česka, Maďarska a Rakouska. Odborná porota letos udělila celkem sedm zlatých, třináct stříbrných, dvacet bronzových medailí a jednu medaili za absolutního šampióna vínu Rosé Turold s 88,67 z Víno J.STÁVEK.