Restaurace RED Pif slaví páté narozeniny a představuje nového šéfkuchaře Stephena Senewiratne.

Na oslavě pátých narozenin, na kterou měli přednostní vstup hosté s červenými nosy (pro vysvětlenou: ve slangové francouzštině slovo „PIF“ znamená „frňák“, výraz „pojď na PIF“ znamená výzvu „pojď  si dát sklenku červeného vína“, spojení RED Pif, tedy „červený frňák“, je slovní hříčka), byl představen nový koncept RED Pifu a pokřtil jej guru české gastronomie Roman Vaněk, který je rovněž velký příznivec restaurace.

Hosté měli možnost ochutnat pokrmy připravené Stephenem Senewiratne, rodákem ze Srí Lanky, které představují to nejlepší z francouzské, potažmo české a evropské kuchyně a budou samozřejmě i na novém menu. “Stephen přichází z hotelu Mandarin Oriental, kde působil 5 let na pozici sous chef. V minulosti pracoval napřiklad s Romanem Paulusem. Je milovníkem francouzské kuchyně, kterou několik let studoval, ale v české republice žije již docela dlouhou dobu, má tedy přehled, jak uspokojit mlsné české jazyky a jazýčky“ říká Milan Bartoš, majitel restaurace a dodává: „Francouzská nebo česká jídla připravená Srílančanem budou jistě zajímavá kombinace, a navíc jsme, tak jako po celou existence Pifu, připravení hostům ke každému chodu nabídnout sklenku toho správného vína, aby se chutě propojily a vytvořily nové unikátní zážitky.“

redpif

Když před pěti lety otevřel dovozce vín Milan Bartoš restauraci RED Pif. Jeho hlavním cílem bylo poskytnout milovníkům přírodního vína podnik typu francouzského bistra a vinného baru, kde se mohou spolehnout, že jim bude poskytnut ten nejlepší a nejširší výběr převážně přírodních vín rozlévaných po skleničkách, kde naleznou poctivé jídlo připravené z čerstvých surovin a kde jim obsluha nabídne vždy tu nejlepší kombinaci vína a jídla.  Nový koncept retaurace chce tuto vizi zachovat, ale zároveň ji povýšit na sofistikovanější gurmánský zážitek, se kterým chce útočit na michelinské doporučení „Bib Gourmand„.

U příležitosti oslavy 5. narozenin byla rovněž představena nová edice vína RED Pif připraveném ve vinařství Chapoton v oblasti Jižní Rhôny. „S tímto vínem byla restaurace před 5 lety otevřena a vlastně jí dala jméno.“, říká Milan Bartoš.