Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Čajomír fest – Vyšehrad

23. srpna 2015

0 Kč

Všichni milovníci kvalitního čaje ví, že nejlepší chuť mohou zažít pouze u velmi čerstvých čajových lístků, které byly sbírány a zpracovány před 1-4 měsíci. Čaj stárnutím

velmi rychle ztrácí jemné vonné látky, esence a proto se nic nevyrovná tzv. „čerstvákům“. V České republice máme možnost ochutnat to nejčerstvější, co se vyprodukuje v tradičních čajových zemích jako je Čína, Japonsko, Korea, Indie, Cejlon. Díky rychlé letecké dopravě a dobrým dovozcům si můžeme pochutnat na opravdových lahůdkách.

Na návštěvníky bude čekat od 10 do 20 hodin bohatý kulturní program spojený s tržnicí, kde se budou prezentovat přední dovozci sypaných čajů s tím nejčerstvějším ze svých skladů. Nebudou chybět prodejní výstavy českých čajových keramiků, workshopové dílny a zdravé občerstvení. VSTUP NA AKCI JE ZDARMA. – Čajomír jako festival setkávání. Fanoušci čehokoliv, tak i čaje se rádi setkávají a předávají si informace o tom co je baví a co mají rádi. Někdo čaj považuje za svůj životní styl a rád se podělí o poznatky z tohoto světa.

Čajomír jako gastro festival. Představujeme návštěvníkům čaj nejen jako nápoj v desítkách či stovkách variant, ale I jako surovina pro vaření slaných či sladkých jídel a dezertů. Součástí programu jsou stánky s moderní zdravou gastronomií /raw trendy, vegan či vegetarian/ čajovou zmrzlinou, zákusky, slanými pokrmy, čajovým pivem atd. Mnohé produkty si necháváme vyrábět speciálně na tyto příležitosti.

Čajomír  jako festival kultur z celého světa. Na festivalovém podiu se zaměřujeme na tradiční prezentace příprav čaje z Anglie, Číně, Tibetu, Japonska, Koreji, Vietnamu, Mongolska, Maroka, Turecka a z mnoha dalších blízkých či orientálních krajin.

Čajomír jako festival aktivit a her. Součástí programu je bohatá workshopová zóna, kde si malý I velcí můžou celý den hrát. Čekají je dílny malování, deskových her, zpívání, tančení, meditování, chození po laně, cvičení bojových a relaxačních umění atd…

Akci pořádá spolek Čajomír ve spolupráci s Národním muzeem, Náprstkovo muzeum, muzeum asijských, afrických a jihoamerických kultur.

Podrobnosti

Datum:
23. srpna 2015
Cena:
0 Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , , ,
Webová stránka:
http://www.cajomirfest.cz/

Pořadatel

ČAJOMÍR O.S.
Webová stránka:
www.cajomir.cz

Místo konání

Staré purkrabství, Vyšehrad
V pevnosti 159/5b
Praha, Praha 12800 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://www.praha-vysehrad.cz/Stare-purkrabstvi/area560