Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Prague Coffee Festival 2015

10. října 2015 | 10:00 - 11. října 2015 | 18:00

250Kč

Ve dnech 10. a 11. října 2015 se uskuteční v Národním zemědělském muzeu v Kostelní ulici na Letné 4. ročník oslavy kávové kultury – Prague Coffee Festival.

Prague Coffee Festival bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. Festivalový program nabídne dohromady osm barů s kávou jak z českých, tak i zahraničních pražíren. Návštěvníci tedy mohou navštívit čtyři espresso bary a čtyři bary s kávou připravenou alternativními metodami. Další možností ochutnávky budou samozřejmě také řízené degustace, tzv. cuppingy. Dále se návštěvníci mohou těšit na workshopy domácí přípravy či jak rozlišit rozmanité chuti kávy. Vzácný host – Miguel Mateo Sebastian z Manos Campesinas bude mluvit o tom, jak probíhá obchod s kávou v Guatemale v rámci sobotních i nedělních přednášek. Dalším váženým hostem bude po oba festivalové dny Brit Steven Leighton z Has Bean Coffee, který bude přednášet na téma marketing kávy. Přednáškový program zakončí diskuze majitelů českých i zahraničních pražíren moderovaná Danielem Kolským (mamacoffee) s hosty, kteří budou zastupovat pražírny jako např. The Barn (Německo), Casino Mocca (Maďarsko) či Climpson and sons (Velká Británie). O hudbu se během festivalu postarají DJ Gadjo a DJ Cabaret Manana. V sobotu večer proběhne v Café Jedna ve Veletržním paláci Coffee Party, kam jsou zváni všichni bez výjimky.

Vstupenky je možné zakoupit online na www.coffeefest.cz či tištěné v kavárně Original Coffee (Praha 1). Jednodenní vstupenka stojí 250Kč. V ceně jsou zahrnuty všechny ochutnávky kávy a program festivalu (zdarma). Na stejné webové stránce je možné se přihlásit na workshopy či cupping.

„ Jednou z letošních novinek bude i originální prostor Národního zemědělského muzea, který se pojí s kávou jako zemědělskou plodinou. Celý program se tak uskuteční mezi různými expozicemi či v jejich těsné blízkosti. V rámci festivalu vydává Coffee Embassy také 3. vydáníKnihy kaváren, která vás provede po 43ech zajímavých českých místech provoněných kávou. Kniha zároveň funguje jako poukázka na 43 káv zdarma,“ nastiňuje část programu Eva Mrlíková Tydlitátová, hlavní produkční Prague Coffee Festivalu.

Prague Coffee Festival je druhým rokem pořádán Coffee Embassy z.s., která si klade za cíl propagaci kávové kultury a seznamování široké veřejnosti s tématy týkajícími se kávy, jejích pěstitelů, zpracovatelů a nových trendů v tomto oboru.

Prague Coffee Festival je pořádán pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky a radního Hlavního města Prahy Jana Wolfa.

Prague Coffee Festival 2015 by nemohl vzniknout bez laskavého přispění našich partnerů:

Generální partner: La Cultura del Caffé (ČR).

Hlavní partneři: The Printed Cup Company, mamacoffee, Tiskárna Daniel, Datart a Národní zemědělské muzeum.

Partneři: Krups, Bezzera, Marco, Goat Cup, Rajec, Colt Brew, Cidrerie Kliment, Lindt & Sprüngli, Alpro ČR, BWT Austria, Storyous a Kaa-wa.

Dále bychom rádi poděkovali mediálním partnerům akce za pomoc s propagací festivalu:

Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Dvojka, Storyous, Radio 1, JCDecaux, A2, protišedi.cz, Go Out, Beverage & Gastronomy, Za kulturou, Príma receptář, Standart magazín, Kafeblok, Rozvoj cestovního ruchu.

Ohledně press pasů či dalších informací nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt PR a média
David Cinádr
david(@)coffeefest.cz

+420 721 123 617

www.coffeefest.cz

FB: /PragueCoffeeFestival

Twitter: @Prague_coffee

Instagram: @prague_coffee_festival

Podrobnosti

Zahájení:
10. října 2015 | 10:00
Ukončení:
11. října 2015 | 18:00
Cena:
250Kč
Rubriky Akce:
, , , , ,
Štítky Akce:
, , , , ,
Webová stránka:
http://coffeefest.cz/

Pořadatel

Coffee Embassy z.s.
Telefon:
+420 721 123 617
Email:
info@coffeefest.cz
Webová stránka:
www.coffeefest.cz

Místo konání

Národní zemědělské muzeum
Letná
Praha 7, Česká republika
+ Google Mapa